Traže rešenje za Radio Sombor
"Zahtevamo od Ministarstva kulture Srbije, pokrajinske vlasti i somborskih gradskih otaca da javno saopšte šta su u prethodnom periodu učinili da pomognu opstanak Radio Sombora i da li imaju ikakav plan šta će biti s njim u bliskoj budućnosti", navodi se u današnjem saopštenju te dve strukovne organizacije. NUNS i NDNV traže od nadležnih da saopšte i šta će se desiti s drugim medijima kojima je poništena privatizacija (ima ih ukupno 18) i kojima upravlja zastupnik državnog kapitala.
Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) protestuje povodom nesposobnosti države da se uhvati u koštac sa problemima u medijskom sektoru i daljeg odlaganja rada na usvajanju Medijske strategije. ANEM ukazuje da je agonija Radio Sombora još jedna potvrda odsustva bilo kakvog koncepta i plana delovanja države u medijskom sektoru.
Radio Somboru je 25. februara isključena električna energija, a problemi tog glasila s regionalnom frekvencijom traju već duže vreme. Radio je privatizovan 2007. godine bez ikakvih kriterijuma, ali je kupoprodajni ugovor ubrzo poništen. Od tada pa do danas taj medij se nalazi u finansijskom i pravnom vakumu, a zaposleni već godinu dana ne primaju plate. Akcije su prvo vraćene u Akcijski fond, a od prošle godine akcijama raspolaže Agencija za privatizaciju.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar