"Razgovarali smo o bezbednosti novinara, o činjenici da se pojedini novinari osećaju uplašeno i o čitavoj klimi koja zapravo nije dobra", izjavila je Polin Ades-Mevel, posle današnjih razgovora sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
Polin Ades-Mevel je
za N1 precizirala da su "Reporteri bez granica" došli u Beograd da bi razgovarali sa predsednikom države, u želji da pokrenu određena pitanja u vezi sa atmosferom u zemlji, za koju smatraju da se pogoršava.
"Iako smo videli da je predsednik bio spreman da govori o temama koji se odnose na slobodu medija, nismo uvereni da uzima u obzir u najvećoj mogućoj meri ovaj konkretan slučaj (napad na Milana Jovanovića)", ističe ona.
Polin Ades-Mevel dodaje da je ukazala na to da u istražnim radnjama koje se odnose na ranija ubistva nije bilo napretka i istakla da je jako važno da se prekine sa praksom nekažnjivosti, kao i da postoji odgovornost nalogodavaca, "master majndova", kako bi se novinari osećali bezbednije.
Ona dodaje da je predsednik naglašavao da situacija u Srbiji nije gora nego u drugim državama u regionu, da je govor mržnje veoma rasprostranjen u Hrvatskoj, da Bugarska ima veoma ozbiljnu situaciju, da nije idealno ni u Mađarskoj.
"Pozicija predsednika Srbije je da je otvoren za razgovor sa nama, mi pozdravljamo to što je on voljan da prizna da situacija u Srbiji nije idealna, ali ne delimo isti stav kada je reč o tome kakva je situacija zaista, mi se zaista nadamo da će dobru diskusiju koju smo imali ispratiti i dela, konkretne akcije", ocenjuje u razgovoru za tv N1 Polin Ades-Mevel.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 11
Паор
На чему си ти момче?
Где је та земља, или где су те земље?
Јел' то можда Француска, Немачка, Велика Британија, Америка?
Земље чији су медији оркестрирано оптуживали (сви у глас) Ирак да поседује оружје за масовно уништавање.
Ирак су потом ове земље буквално уништиле убивши преко 400.000 грађана исте.
Природна богатства сада у тој разореној држави експлоатишу управо те земље, а оружје за масовно уништавање више нико ни не помиње.
Наравно, нигде га није ни било у Ираку.
Подразумева се, да нико није за то судски одговарао, ...тј. ни један од тих медија (BBC, CNN, RTL, NBC, ...итд.).
Лажу на квадрат и то је ОК.
Морал им је у минусу, као и новинарска етика.
*/*
sloboda medija ne postoji kao tema, niti se pominje.
Jednostavno, eventualno se desi kritika nekog medija da su preterali, ili privatna tužba.
A dovoljno je samo letimično, na brzinu, pregledati teme većih javnih glasila,
pa videti napredak države.
Ili čist kriminal i ubistva - ili bežanje od izveštavanja i svođenje medija na gaćice nekog rijalitija.
Meni to ne liči na normalnu i slobodnu državu, već na manipulisane medije i građane.
Komentator
Na taj način povređeni obožavatelji Sistema budu još privrženiji.
Postoji bar 10 tema ili događaja koji su kriminalno organizovani, koji se ne mogu pomenuti ni u aluzijama.
Mediji jesu porobljeni, jednako kao što se ne može desiti da postoji kvalitetna opozicija, kao što neće biti ni kvalitetnih izbora.
Virtualnost postojanja Republike Srbije i njenih podanika a ne građana, negde će pući, u nekom trenutku.
Mediji su porobljeni. Pad slobode se vidi.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar