Tokom letnjeg godišnjeg odmora ova fabrika počinje pripreme za proizvodnju potpuno novog modela.
Predsednik Samostalnog sindikata fabrike Zoran Marković kaže da radnici očekuju da im se ovih dana saopšti kada će početi proizvodnja novog modela.
Početkom septembra 2018. započeta je proizvodnja modela "500L" sa hibridnim motorom. Prve analize pokazuju da je model sa tim pogonom dobro prihvaćen u Španiji i Francuskoj, ali da taj novitet nije znatnije uticao na proizvodnju.
Zvaničnicima fabrike u Kragujevcu, kolege iz Torina početkom prošle godine su signalizirali da će krajem ove godine početi serijska proizvodnja ovog modela, u čijoj izradi će učestvovati država Srbija i da će se ponovo u tri smene zahuktati proizvodnja u Kragujevcu, navode Novosti.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 7
Masjtor iskusan
Koliko sada troši srpsko domaćinstvo? Prosečnih 450kWh mesečno.
Koliko će trošiti ako uzmemo mojih 60kwh dnevno povećanja?
Bijednih 1800kwH povećanja mesečno, na onih 450kWh. Znači 2250kwH mesečno.
Pitajte Elektroprivredu, ako milion domaćinstava u Srbiji, jer toliko će automobila biti,
izvrši povećanje potrošnje od 500%, a 80% tih domaćinstava uradi to u istom trenutku?
Guza voli da puni auto uveče od 20h do 06h ujutro.
Ja znam šta će vam odgovoriti Elektroprivreda.
Džabe vam olovka.
Izbacivanje jedne ključne trafostanice izaziva padanje ostalih i raspad Elektrosistema.
Iskusan majstor
1. U zamisli i proračunima, sve je fantastično zamišljeno.
2. Kada dođe do realizacije projekta i još gore - do korištenja, pojavljuju se nebrojeni problemi koje gospoda iza olovke nisu umeli da vide.
3. Odgovor je jednostavan, niko vas na fakultetu ne uči praksi i tome šta zaista jeste nauka i materija koju proučavate.
4. To nije čudo, jer ni profesori koji vas uče ne potiču iz privrede i prakse, i oni su se učili knjigom, olovkom, digitronom.
Svi znaju kada uzmu prosečni elektroaparat, televizor, da se on pokvari nekad i vrlo brzo,
te mora na servis, jer čak i kada nisu namerno projektovali kvar, on se desi milo lovke i projekta, jer neko nije poznavao materiju i VEOMA JE MLAD.
5. Iz tog razloga Japanci imaju sasvim drugačiji pogled na diplomu i iskustvo.
Jednako im vrede 4-5 godina papira i 30 godina iskustva. Jednako ga plaćaju.
Nema osećaja "Grejao sam stolicu 4 godine, sad sam Bog nad svima ispod mene"
I pogledajmo gde su sad Japanci, a gde Srbi, diplomirani ili ne.
Mislim da potcenjujete prosečnog Srbina. Takođe precenjujete Elektroprivredu.
Srbine će da troši ne 18Kwh, ne 60Kwh kao što sam ja napisao nego i 120kWh.
Jer, kad srpska guza oseti finoću elektropogona, želeće da se vozi i po splavovima, i po pijacama i do Subotice.... a ne smao do posla.
Zaboravljate da kada ta guza poželi d anapuni baterije, da će istog sata to želeti i jedno milion srpskih guza. Eto UDARA na mrežu.
Vazd
Tacno jeste da se za baterije trosi skup i redak hem. element litijum, da se struja dobija od uglja i bla bla bla.
Ako niste u toku, u zapadnim zemljama postoje super punjaci, pogonjeni ISKLJUCIVO SUNCEM i kao takvi su besplatni i zagadjuju 0.
Neko rece 60 kWh dnevno, to je tacno da predjemo oko 370 km po gradu sa najjacim Teslinim modelom S od 100 kWh baterijom. Sedi u Maybach pa vozi po gradu 370 km i pogledaj koliko si zagadio i koliko si puko love na benzin.
Tranzicija sa SUS motore na elektricne ce trajati od 50-80 godina, pocevsi od sada, do tada ce se znatno izmenuti i tehnologija samih baterije, iskoriscenost motora, elektro mreza, punjaci, bukvalno sve, zato te glupe teorije kako elektromobili ne valjaju pricaju klasicni internet "inzenjeri", koji znaju da pljuju, a da nesto zaista naprave i urade, naravno ne.
Ovaj komentar pise diplomirani inzenjer masinstva, smeh mehanizacija, usmerenje za motore i vozila, FTN.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar