Pašalić: Pola miliona građana ne može da zadovolji egzistencijalne potrebe

Zaštitnik građana Zoran Pašalić izjavio je da prema poslednjim podacima nadležnih državnih organa, oko 500.000 građana Srbije nije u stanju da zadovolji osnovne egzistencijalne potrebe.
Pašalić: Pola miliona građana ne može da zadovolji egzistencijalne potrebe
Foto: Pixabay
U saopštenju povodom 20. februara, Svetskog dana socijalne pravde, ombudsman je rekao da prema podacima Tima za socijalno uključivanje i smanjenje siromaštva Vlade Srbije, linija apsolutnog siromaštva iznosi 12.045 dinara mesečno, a da je potrošnju nižu od toga imalo 7,2 odsto stanovnika Srbije.
 
"Riziku od siromaštva najviše su izloženi mlađi od 18 godina, jer još uvek ima dece koja nisu u obrazovnom sistemu, koja su izložena teškim fizičkim poslovima ili dece koja rade ili žive na ulici", naveo je Pašalić, a preneo kabinet ombudsmana.
 
Ukazujući da su najugroženije kategorije lica u domaćinstvima koja čine dve odrasle osobe sa troje ili više dece, kao i nezaposleni, zaštitnik je naveo da je obaveza države da u budžetu poveća izdvajanja za najsiromašnije i da nastavi da razvija i ulaže u decu, mlade i stare.
 
Svetski dan socijalne pravde, odlukom Ujedninjenih nacija, obeležava se 20. februara, kako bi bili istaknuti globalni problemi siromaštva, socijalne i ekonomske isljučenosti i nezaposlenosti na nivou svetske populacije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Tvrdim

    20.02.2019 10:41
    Kompletna smena vlasti je jedna od egzistencijalnih potreba.
    Naročito ovih što bi da potpišu priznanje Kosova.
  • rada

    20.02.2019 09:26
    Mislim da je i vise.
  • Orwell Vegan

    20.02.2019 08:51
    Istina
    Neprestano bestidno laganje. Ovo je daleko daleko vise.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija