Bivši direktor Železnica Srbije i troje saradnika oslobođeni optužbi

Bivši direktor Železnica Srbije Milanko Šarančić i troje saradnika oslobođeni su danas optužbi da su zloupotrebom položaja oštetili to javno preduzeće.
Bivši direktor Železnica Srbije i troje saradnika oslobođeni optužbi
Foto: Pixabay
Pred Specijalnim sudom optužbi su oslobođeni i bivši pomoćnik direktora za vuču i vozna sredstva ŽTP "Beograd" Zoran Milićević, bivši pomoćnik direktora sektora za vuču i tehničku dokumentaciju u istom preduzeću Dragoslav Pejčić, zastupnik preduzeća "Korel" iz Londona i odgovorno lice u privatnom preduzeću "Sibeks" Milorad Čelebić.
 
Optužnica protiv njih podignuta je u decembru 2010. godine, a izmenjena je u junu 2016. 
 
Šarančić i ostali su bili optuženi da su ugovorili nabavku šest dizel električnih lokomotiva od Slovenačkih železnica i 10 dizel motornih vozila od švedske kompanije "Veden reil", a tužilaštvo smatra da je taj posao mogao da se obavi u Srbiji uz niže troškove. 
 
Današnja presuda je druga prvostepena presuda, jer je prvu, kojom je Šarančić bio osuđen na pet godina zatvora, 2015. godine ukinuo Apelacioni sud i naložio da se suđenje ponovi. Ponovljeno suđenje Šarančiću i ostalima okončano je sredinom januara.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • /

    13.03.2019 19:23
    jel slučajno ovaj čekić deluje falusoidno ?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Novi avion Er Srbije promoviše EXPO 2027

Na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" danas je stigao četvrti širokotrupni avion erbas A330-200, koji ima vizuelni identitet specijalizovane izložbe EXPO 2027, saopštila je kompanija Er Srbija.