Kako je rekla za
RTS, moraju se gledati lokacije koje su bombardovane, a gađano je 70 odsto civilnih ciljeva.
"Ako pogledate stanovništvo Srbije, 7,2 miliona iz 2010. po popisu, moramo biti svesni činjenice da ne postoji porodica u zemlji koja nema nekog obolelog od malignih bolesti. Ono što smo kao kliničari primetili, to je da se određene vrste tumora koje su se javljale isključivo kod ljudi od pedeset ili šezdeset godina - sada javljaju kod dece", navela je Grujičić.
Prema njenim rečima, mora se napraviti naučna studija koja će dokazati šta je u Srbiji zagađeno. Ako se desi poplava, zemljotres, bombardovanje, oslobađaju se tada toksične materije iz tih postrojenja i u određenom regionu se pravi ekološka katastrofa, pojasnila je.
"Nije cela Srbija zagađena, ono što nijedna vlast nije uradila posle 1999. godine jeste metodična i tačna naučna analiza, što znači imali smo postrojenje tu i tu, toliko i toliko toksičnih materija", rekla je Grujičić, koja je dodala da postoje priznate matematičke metode na osnovu kojih može da se izračuna koliko je bilo toksičnih materija.
"Kasnimo, ali nismo zakasnili", zaključila je Grujičić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
Programer
Ако неко мисли да толике тоне бомби нису могле случајно да изазову огромну еколошку катастрофу сматрам га будалом.
Nemanja
Temerin
Kao prvo nemoj da vredjas ovu zenu. Zena je jedan od retkih strucnjaka i kvalitetnih doktora.
Zena koja se bori svom snagom da pomognem bolesnicima,prouci malo ko je ona,pa onda pisi.
Sto se tice NATO bombardovanja, evidentno je da ima neke posledice,ali isto tako poenta je katastrofalno zdravsto,jer nismo prvi na svet po bolestima,ali smo zato medju prvim u Evropi od umiranja od tih bolesti... Nazalost
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar