On je naveo da deca nisu tokom celog dana u školi i da zaposleni ne mogu da im posvete toliku pažnju kao što mogu roditelji.
"Imali smo dosta loših situacija koje se vezuju za škole, a dešavaju se van škole. Roditelji moraju da obrate veću pažnju i da sarađuju sa školama", kazao je Šarčević na pitanje da li se škole bave temom samoubistava učenika.
Šarčević je kazao da postoje timovi koji se bave temom nasilja i da je cilj da se oni ojačaju na svim nivoima.
"U roku od 20 dana imaćemo formirane timove stručnih savetnika i saradnika. Iz svih školskih uprava se javio dovoljan broj ljudi, mada ne baš tako voljno, jer ne vole ljudi da se suočavaju s time, iako su stručni saradnici. Ali uspeli smo da pojačamo timove na svim nivoima, jer je činjenica da školski tim možda nekad nije spreman da uradi svoj posao kako treba ili kasno reaguje", rekao je Šarčević.
On je dodao da dobar psiholog i direktor škole moraju da "osluškuju" i budu među đacima kako bi učenici imali poverenja u njih, jer je to jedini način da im se oni obrate ako imaju problem.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
T
@Ministar
Inspektor Višekruna
Pa to je problem, dotični su obično stručnjaci za zataškavanje nasilja, sve radi nekog ugleda škole!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar