Kako je navedeno u saopštenju povodom Međunarodnog praznika rada, 1. maja, poverenica je to uradila imajući u vidu posledice funkcionisanja službi u oblasti zdravstva, prosvete, socijalne zaštite, brige o deci, nauke i kulture.
Janković je ukazala na to da je tržište rada oblast u kojoj je diskriminacija najzastupljenija već godinama i da u toj sferi postoji široka lepeza kršenja prava na ravnopravnost. Ona je skrenula pažnju na to da u najugroženije društvene grupe spadaju siromašni građani i građanke koji neretko prihvataju nehumane uslove rada, ali i mladi koji napuštaju Srbiju u potrazi za poslom.
Janković je ukazala da se među čestim osnovima za diskriminaciju na radu, nalaze i zdravstveno stanje i sindikalna pripadnost.
Poverenica je upozorila da, osim što predstavlja kršenje ljudskih prava, diskriminacija u oblasti radnih odnosa ima i negativne posledice na ukupan ekonomski napredak, jer povećava broj siromašnih i socijalno isključenih.
"Upravo je njeno suzbijanje uslov za društveni prosperitet i rast životnog standarda", ukazala je poverenica i poručila da organi vlasti, a naročito kreatori politika koje se odnose na zapošljavanje, moraju da intenziviraju aktivnosti u cilju efikasnije zaštite prava zaposlenih.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Cole
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar