Ovom uredbom utvrđuju se vrsta, količina i vrednost robe na koju se, u skladu sa odredbama Carinskog zakona ne plaćaju uvozne dažbine, kao i rokovi i uslovi za ostvarivanje ovog prava.
Osnovni cilj primene uredbe je zaštita finansijskih interesa Republike Srbije, sprečavanje nelegalne trgovine i održavanje ravnoteže između carinskih kontrola i zakonite trgovine.
Na sednici je usvojena Uredba o uslovima i načinu za primenu mera za zaštitu prava intelektualne svojine na granici, a ključnu ulogu u sprovođenju ove uredbe imaće Uprava carina i njene organizacione jedinice koje će sprovoditi mere zaštite prava intelektualne svojine na granici.
Članovi vlade usvojili su i odluke o osnivanju Akademije tehničko-vaspitačkih strukovnih studija i Akademije strukovnih studija Južna Srbija.
U cilju reorganizacije strukovnog visokog obrazovanja u Srbiji, Visoka tehnička škola strukovnih studija Niš, Visoka škola primenjenih strukovnih studija Vranje i Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača Pirot, integrišu se u Akademiju tehničko-vaspitačkih strukovnih studija sa sedištem u Nišu.
Osnivanje Akademije doprineće efikasnijem i ekonomičnijem ostvarivanju ciljeva strukovnog visokog obrazovanja i njegovom povezivanju sa potrebama tržišta rada. Sa istim ciljem osnovana je i Akademija strukovnih studija Južna Srbija sa sedištem u Leskovcu.
Vlada Srbije dala je saglasnost Republičkoj direkciji za robne rezerve da izvrši naturalnu razmenu do 10.000 tona merkantilnog kukuruza za tovnu junad sa primarnim proizvođačima.
Kako se navodi u saopštenju, Cilj naturalne razmene je podizanje nivoa robnih rezervi u živoj stoci i pomoć primarnim proizvođačima da zadrže postojeći nivo proizvodnje tovne junadi.
Vlada je takođe dodelila nacionalno sportsko priznanje Damiru Mikecu za osvojenu srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u olimpijskom sportu - streljaštvo, koje je održano 2009. godine u Pragu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Zvekete
gmg
pa dokle vise
jel oni stvarno misle da mi to ne znamo da droaju sklanjaku ostecuju robu i onda to jos i naplate
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar