Obeleženo sećanje na poginule u bombardovanju
Ministar odbrane Dragan Šutanovac položio je u Vranju venac, a vence su položile i porodice nastradalih vojnika policajaca i civila, zatim Budimir Mihajlović načelnik Pčinjskog okruga, Miroljub Stojčić, gradonačelnik Vranja, kao i predstavnici policije i Bezbednosno informativne agencije.
Za 78 dana NATO bombardovanja u sedam opština Pčinjskog okruga bilo je 62 žrtve od kojih je 34 civila.
U znak sećanja na sve nastradale na brdu Straževica održano je opelo, a venac na spomen-obeležje položio je ministar policije Ivica Dačić i predsednik Skupštine grada Aleksandar Antić. Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas položio je u ime grada cveće na spomenik "Zašto" u Tašmajdanskom parku i odao počast poginulim radnicima Radio-televizije Srbije. U noći između 22. i 23. aprila 1999. godine, tokom vazdušnog napada NATO snaga, poginulo je 16 radnika te medijske kuće.
Povodom sećanja na nastradale radnike, pored gradonačelnika, cveće su položili i direktor RTS-a Aleksandar Tijanić, kao i članovi njihovih porodica i prijatelji.
Tokom bombardovanja Srbije, 18. aprila u svom domu poginula je i trogodišnja Milica Rakić. Na njen grob, na batajničkom groblju, cveće će položiti članica Gradskog veća Jovana Mehandžić.
Pomoćnik ministra rada i socijalne politike Miro Čavaljuga položio je u beogradskom parku Tašmajdan venac na Spomenik deci stradaloj tokom višemesečnog NATO bombardovanja Srbije.On je rekao da podsećanje na decu koja su poginula u NATO bombardovanju predstavlja poruku da mora biti urađeno sve da se nikad više ne dogodi da žrtve budu deca.
Iako su bile najavljene i sirene u podne, one se danas nisu čule.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar