To je epilog velikog broja primedbi na diskriminatorske uslove koje su Goran Trivan i njegov tim postavili na tenderu kako bi, navodno, posao mogla da dobije jedna od firmi čiji je vlasnik blizak sa ministrom, piše Blic.
Uslove postavljene u pogledu finansijskih i kadrovskih kapaciteta retko koji ponuđač može da ispuni. Definisano je, na primer, da firma mora da ima dizajnera za kanalizacionu mrežu koji iza sebe ima dve studije izvodljivosti.
Kako saznaje Blic, zbog ovih, ali i drugih nepravilnosti, Arhitektonsko-građevinski institut iz Novog Sada, kao jedan od zainteresovanih ponuđača, podneo je zahtev za zaštitu prava, zbog čega je izbor firme odložen. Pre toga, zbog brojnih primedbi na kratke rokove za prikupljanje preobimne dokumentacije, Ministarstvo je produžilo rok do 13. maja. Rok je davno prošao, a posao još uvek nije dodeljen.
Izvor lista iz Ministarstva tvrdi da je cena za ovaj posao previsoka jer su uslovi pravljeni za jednu od privilegovanih firmi.
"Da postoji namera da se posao namesti određenoj firmi pokazuju bankarske garancije koje moraju da budu 600 miliona dinara, pet puta više nego što procenjena vrednost javne nabavke nalaže", kaže taj izvor i dodaje da dizajnera kanalizacione mreže iskusnog u studijama izvodljivosti ima samo jedna firma.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 13
Ranko
damir021
Dekins
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar