Nabavka besplatnih udžbenika polovinom avgusta

Postupak javne nabavke besplatnih udžbenika biće sproveden oko 15. avgusta, kažu u Ministarstvu prosvete i dodaju da će udžbenici stići na vreme, a đaci spremni ući u novu školsku godinu.
Nabavka besplatnih udžbenika polovinom avgusta
Foto: Pixabay
Slavica Jašić iz Sektora za predškolsko i osnovno obrazovanje kaže da nabavka teče ustaljenom dinamikom, da je prošle godine besplatne udžbenike dobilo oko 84.000 đaka i da očekuju sličan broj i ove godine.
 
Pravo da o trošku države dobiju komplete imaju učenici iz socijalno ugroženih porodica, odnosno porodica koje primaju socijalnu pomoć, učenici sa smetnjama u razvoju i invaliditetom (koji osnovnoškolsko obrazovanje i vaspitanje ostvaruju po individualno obrazovnom planu i imaju potrebu za prilagodavanjem – Brajevo pismo, uvećan font), kao i porodice sa troje i više dece.
 
"Projekat nabavke besplatnih udžbenika realizuje se duži niz godina i sam proces otvaranja javne nabavke očekujemo oko 15. avgusta. Do ovog momenta prikupili smo podatke od škola o potrebama za standardne udžbenike, ali i za prilagođene udžbenike", kaže Jašić.
 
Učenici mlađih razreda osnovne škole dobiće udžbenike za matematiku, srpski ili maternji jezik, svet oko nas i strani jezik. U starijim razredima predviđeni su udžbenici za matematiku, srpski ili maternji, prvi strani jezik, geografiju, istoriju, hemiju, fiziku i biologiju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

RTS podneo krivičnu prijavu zbog blokade

RTS je podneo krivičnu prijavu Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu protiv NN lica zbog blokade objekata RTS-a u Takovskoj i Aberdarevoj ulici i na Košutnjaku.