Nikog nije briga za neplaćene doprinose
Država skoro 20 meseci ignoriše inicijativu Poreske uprave da se banke uključe u kontrolu plaćanja doprinosa, a kako ništa drugo nije preduzela, dug poslodavaca je za to vreme povećan za 100 milijardi dinara i sada iznosi 166 milijardi.
Još avgusta 2009. Uprava je predložila da banke, kao u Hrvatskoj, preuzmu deo kontrole, ali niko u Vladi, Ministarstvu finansija, Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje i Narodnoj banci Srbije ne smatra da se to njega tiče, piše Blic.
Dragutin Radosavljević, direktor Poreske uprave, ponovio je da bi banke mogle, kao u Hrvatskoj, da upozoravaju poslodavce da sa računa s kojeg isplaćuju zarade, u roku od osam dana, moraju da isplate i doprinose. Ako to ne urade, banka bi automatski signalizirala Poreskoj upravi, koja istog trenutka pokreće postupak protiv poslodavca. Radosavljević je naglasio da je to pitanje nekoliko puta postavio na kolegijumu Ministarstva finansija, ali da se sve na tome i završilo.
U Narodnoj banci Srbije, koja donosi propise iz oblasti poslovanja banaka, ne žele da komentarišu ovu inicijativu dok ona ne bude zvanična. Ni u Ministarstvu finansija, ni u kabinetu premijera nisu imali vremena da odgovore da li će podržati inicijativu da banke kontrolišu doprinose.
Komentari 3
Preduzetnik
Trideset godina sam Preduzetnik i uvek placao sve svoje obaveze na vreme a sada kada drzava stalno kasni u placanju,moram i ja, jer jednostavno GOSPODO ovako dalje ne ide vise.
Neka Banke pomognu u placanju obaveza prema drzavi a drzava neka bude garant i problem je resen, PUNA DRZAVNA KASA , MI BEZ DUGOVANJA A BANKA RADI SVOJE UZIMA KAMAU.
Samo kvalitetan dogovor, a nikako represija.
Jovan2
Uprava bi morala da se pokrije usima kako je organizovala kontrolu legalnosti softera - korisno kao da je Hrvatska poreksa uprava u Srbiji.
Voja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar