"Ne samo da nije usklađeno, problem je i implementacija. Prvenstveno, medijska zastupljenost svih strana nije jednaka. To predstavlja veliki problem jer je sloboda medija jedna od glavnih stavki pravne države i države koja stremi ka članstvu u EU", rekla je Fajon.
Bitno je imati i "jasniju strukturu finansiranja političkih subjekata i izbornih kampanja", dodala je Fajon koja će sutra u Skupštini Srbije, kao članica delegacije EP, posredovati u drugoj rundi dijaloga srpske vlasti i opozicije o izbornim uslovima.
Ona je navela da još nije odlučeno da li će EP poslati misiju da prati izbore u Srbiji, ali je kazala da postoje velike šanse da ona bude poslata. Ocenila je da to što će najpre biti održani odvojeni razgovori s predstavnicima vlasti i opozicije, a potom zajednički, predstavlja "vrlo dobar način komunikacije za početak pregovora".
"Kroz takve razgovore biće prilike da obe strane iskažu mišljenje povodom trenutne situacije i iznesu probleme koje imaju. Potom, kroz zajedničke razgovore, postojaće prilika da se nađe rešenje koje bi obe strane prihvatile i koje bi dovelo do normalnog odvijanja izbora i povratka opozicije u parlament", rekla je Fajon.
Komentari 5
deda
postoji napredak sto znaci da je pre bilo gore a te ste izbore priznavali i pobednicimma cestitali
koliko ste samoproglasenih priznali bez problema koliko izbora bojkotovanih aminovali
postenje u evropi se meri samo potrebama spoljne politike i paarama
a kleo se u njih kao i citave generacije ovde
padom berlinskog zida pokazali su kakvi su stvarno
Aj
Nada
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar