On je istakao da je država u poslednjih godinu dana uz pomoć raznih mera smanjila tu stopu za tri procentna poena, ali je ocenio da to još uvek nije dovoljno.
Ponovio je i da će Nacrt strategije za upravljanje ekonomskim migracijama za period 2021. do 2027. godine Vlada Srbije usvojiti do kraja januara 2020. godine, posle toga će se uraditi akcioni plan.
"Jedan od ciljeva je da se pronađe način da se spreče dalja iseljavanja mladih iz zemlje, ali i da se oni koji su već otišli vrate, odnosno da se u Srbiju možda privuku i mladi iz drugih zemalja", kazao je Đorđević.
Najavio i da je naredne godine za prekvalifikaciju, dokvalifikaciju i stručnu praksu iz budžeta namenjeno 37 miliona evra.
Predstavnica Nacionalne službe za zapošljavanje Ivana Božić kazala je da postoje mere koje su ciljano napravljene za mlade do 30 godina, kao posebno osetljiva kategorija kojoj treba prilagoditi mere, kako onima obrazovanima, koji imaju kvalifikacije, tako i onima bez kvalifikacija.
Božić je navela da se primenjuju mere stručnog osposobljavanja i to kroz program pripravnika za mlade sa visokim obrazovanjem, a olakšice su imali i mladi sa invaliditetom i mladi Romi.
Dodala je da je bio aktivan i pripravnički program za nezaposlene sa srednjim stručnim obrazovanjem.
Komentari 6
Dr
GerilaC
jedini način je da im oduzmete pasoše, ako imate mooda
stranci nas cene
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar