Održana protestna šetnja "Korak do kulture", građani traže zakonsko ograničenje rijalitija

Građani okupljeni oko inicijative "U ime kulture" organizovali su danas protestnu šetnju, zahtevajući usvajanje zakona za ograničavanje rijaliti programa.
Održana protestna šetnja "Korak do kulture", građani traže zakonsko ograničenje rijalitija
Foto: Pixabay (Ilustracija)
Inicijativu za uvođenje pola sata kulturnog programa za decu podržalo je 42.852 građanina.
 
Na protestu "Korak do kulture" učestvovala su i deca, a kolona se kretala "putem kulture", pored Istorijskog muzeja, Ateljea 212 i Radio Beograda. Skup je završen ispred Narodne skupštine, gde su aktivisti zalepili na vrata pismo za svakog poslanika, saopštili su organizatori.
 
Kako je najavljeno, u toku dana i predsednici Skupštine Srbije Maji Gojković biće poslato pismo, koje je na sajtu "Peticije Srbija u pokretu" potpisalo više od 5.000 građana.
 
Organizatori inicijative "U ime kulture", koju su pokrenula udruženje Srbija u pokretu i Udruženje za zaštitu ustavnosti i zakonitosti, traže usvajanje njihovog predloga za ograničavanje rijaliti programa do kraja decembra 2019. godine, kada se završava redovno zasedanje Skupštine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Dole rijaliti!

    03.12.2019 19:07
    @Arheološka zabava
    A šta mislite zbog čega se i vlast i svi plaćenici trude da rijaliti ostane na besplatnim programima i od naroda naprave još veće ovce?
    Pa vlast bi plaćala da rijaliti opstane, i to još javnim novcem!

    Ovde je potrebna revolucija - jer je vlast uporno gluva na sve zahteve birača.

    Drugim rečima, u strahu od zahteva NVO i EU za kojekakvom demokratijom, dopuštaju da Srbiju preplavi otrov za um koji se finansira novcem spoljnih bogataša.
  • Arheoloska zabava

    03.12.2019 16:39
    Bez dobrog naslova
    Prebacite rijaliti programe na placeni kanal Ko voli da gleda neka plati i cao

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija