Olja Bećković tužila autore emisije Hit tvit

U Višem sudu u Beogradu sutra će biti održano prvo ročiste po tužbi Olje Bećković, autorke emisije Utisak nedelje, protiv tuženih televizije Pink, Željka Mitrovića, Verice Bradić i Gorana Gmitrića, koautora emisije Hit tvit, potvrdio je za Danas njen pravni zastupnik Goran Draganić.
Olja Bećković, autorka emisije Utisak nedelje koja postoji od 1991. godine i koja je kao autorsko delo deponovana u Autorskoj agenciji od 1994. godine, podnela je tužbu nadležnom sudu radi utvrđenja da je povređeno njeno autorsko pravo.
 
Viši sud u Beogradu će u parničnom postupku na osnovu predloženih dokaza i činjenica utvrđivati da li su koautori emisije Hit tvit preuzeli originalnu idejnu koncepciju i bitne segmente emisije Utisak nedelje i da li je na taj način došlo do povrede autorskog prava Olje Bećković, navodi Danas. 
 
Ročište počinje u 11:40h.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • eks

    20.02.2020 21:06
    bitanga
    Olja u službi Don Djilasa, Miškovića, Šolaka i CIA-NATO neprijatelja Srba i Srbije .
  • mirko

    20.02.2020 18:53
    Što ne kaže
    kako je ona napravila utisak nedelje kopirajuci voditelja i autora na tv mostu tada sps televizije te iste 94 godine.
    P.s voditelj i autor je bio elegantno malo vise popunjen gospodin zaboravio sam kako se zvao.
  • ROBERT

    20.02.2020 15:44
    Čuvaj ih se
    Mitrovićev sin je "još uve na slobodi". Pazi kako prelaziš ulicu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Vučić: Velik skup, sačuvali smo stabilnost

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je povodom današnjeg protesta u Beogradu, da je to bio veliki protest i da je ogroman broj ljudi došao iz unutrašnjosti, te da je stabilnost sačuvana.