"U toku 2017. godine čak 47 odsto, a 2018. i 2019. godine 42 odsto predmeta, koje je Inspektorat uputio sudovima i tužilaštvu na dalje postupanje, zastarelo je", istakao je Đurović.
Đorđević je ocenio da inspektori sve aktivnosti obavlja u skladu sa zakonom, ali da oni nisu jedina karika u ovom lancu.
"Da bi mere koje preduzimaju inspektori rada imale puni efekat na dosledniju primenu propisa u oblasti radnih odnosa i bezbednosti na radu, naročito na primenu
preventivnih mera u oblasti bezbednosti i zdravlja na radu i smanjenje broja povreda na radu, moraju i drugi nadležni organi, kao što su sudovi i tužilaštva, da preduzimaju odgovarajuće mere u domenu svojih nadležnosti", rekao je Đorđević.
Pašalić je rekao da je u cilju zaštite i unapređenja ljudskih i manjinskih prava, ali i efikasnijeg rada dva organa, potrebno uspostaviti kontakt osobe u zaštitniku građana, na nivou zamenika zaštitnika i u Ministarstvu za rad.
Posebno je bilo reči o merama koje su sprovedene nakon nedavne pogibije radnika na gradilištu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
ne čudi
Posmatrac sa strane
Uvređen
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar