"Građani treba da potraže tačne informacije o tome kako da zaštite sebe i svoje porodice od poznatih izvora, kao što su Svetska zdravstvena organizacija, Unicef, državne zdravstvene institucije ili zdravstveni radnici. Molimo građane da ne dele informacije iz nepouzdanih ili neproverenih izvora", poziva Unicef.
Dezinformacije za vreme zdravstvene krize mogu da izazovu paniku, strah i stigmatizaciju, kao i da ljudi ostanu nezaštićeni ili da budu ranjiviji na virus, ukazuje se u saopštenju.
U saopštenju se navodi da Unicef preduzima sve korake da obezbedi tačne informacije o virusu u bliskoj saradnji sa Svetskom zdravstvenom organizacijom i državnim zdravstvenim organima, ali i sa partnerima poput Fejsbuka, Instagrama, Linkdina i Tiktoka.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar