U Srbiji industrija igara na sreću u gubicima, promet pao i do 95 odsto

U industriji igara na sreću u Srbiji promet je pao od 90 do 95 odsto zbog odlaganja sportskih događaja zbog epidemije virusa korona, rekao je danas direktor Udruženja priređivača igara na sreću (UPIS) Rade Karan.
U Srbiji industrija igara na sreću u gubicima, promet pao i do 95 odsto
Foto: Pixabay
"Svi priređivači igara na sreću su u istom problemu jer su odloženi sportski događaji zbog pandemije, pa su odlukom Vlade Srbije od 1. aprila zatvorene kladionice i automat klubovi, a u nekim lokalnim samoupravama i pre toga i oni su stavili na raspolaganje ljude i vozila kao pomoć u borbi protiv infekcije, pa je jedini način organizovanja igara preko interneta", rekao je Karan za Betu.
 
Karan je rekao da priređivači igara na sreću, koji su članovi UPIS-a, pokrivaju pola tog tržišta, a da cela industrija zapošljava 12.000 radnika, što znači da izdržava toliko porodica.
 
"Nadamo se da će se i za ovu industriju naći mesta u državnom paketu pomoći privredi jer bez toga ova industrija zabave neće moći da preživi", rekao je Karan.
 
Cela industrija igra na sreću godišnje u budžet Srbije i budžete lokalnih samouprava na ime fiskalnih i parafiskalnih dažbina prema podacima Agencije za privredne registre uplati oko 500 miliona evra.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • vzr

    11.04.2020 20:13
    0 fcks given
    Evo sve nešto raščešah guz**u za igrama na sreću...
  • I treba

    11.04.2020 19:24
    Imaju mnogo pouzdaniju kocku
    50/50 šanse.
    Dobićeš ili nećeš dobiti koronu.
  • Neoplanta

    11.04.2020 19:04
    Ih, sto mi je zao...!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Orban: Srbija žrtva destabilizacije

Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je da je "to što se dešava u Srbiji unutrašnja stvar", ali je ocenio da je Srbija žrtva destabilizacije.