Mihajlovićeva je rekla da je ovaj vid nasilja porastao u vreme pandemije virusa korona u svetu za 30 procenata, dok je u Srbiji tri do pet puta više telefonskih poziva na SOS brojeve telefona za žrtve nasilja.
"Bez obzira na naše zakone, bez obzira što se oni zaista primenjuju i dobri su, mi u ovom periodu imamo manje prijava nasilja nad ženama i devojčicama policiji, a mnogo više na SOS telefone ili ka nevladinom sektoru", kazala je Mihajlović na današnjem sastanku sa predstavnicima sigurnih kuća, državnih institucija i drugim partnerima.
Ona je kao razlog za to navela to što žene danas ne rade, sa nasilnicima su u kućama i jako im je teško da se opredele za to da pozovu policiju i prijave nasilje. Poručila je ženama da nisu same i da i one, kao i svako ko primeti nasilje, to treba da prijavi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Mili
Somborac
cluffas
Bolje je da se online prijavi svako porodicno nasilje. Ja poznajem jednu crnogorsku porodicu u NS u kojoj dete ispoljava znake homosexualnosti (tako je rodjeno) i to dete svaki dan trpi ogromno nasilje od svog rodjenog oca. Mama cuti. Dete ima 16 godina i ono nije krivo sto je tako rodjeno.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar