Policija nije uvek postupala profesionalno, srazmerno, politički neutralno, vodeći računa najpre o potrebama i pravima građana, navodi se u analizi i ukazuje da kriterijumi na osnovu kojih je MUP izdavao dozvole za kretanje tokom policijskog časa nisu bili propisani, navodi BCBP.
Ljudi koji su doputovali u Srbiju uoči proglašenja vanrednog stanja često nisu obaveštavani o tome da su im izrečene mere kućnog karantina, a policijsko zlostavljanje je primećeno barem u tri slučaja, s tim da je unutrašnja kontrola policije javno reagovala samo jednom.
Vojska Srbije se angažovala na velikom broju zadataka, što je bilo značajno zbog slabih kapaciteta civilnih vlasti da samostalno odgovore na prirodne katastrofe.
Ipak, koordinacija sa civilnim vlastima se odvijala neformalno i prvenstveno preko predsednika Republike, a nijedna odluka o upotrebi Vojske nije objavljena, tako da nije jasno ko je odlučio na koje načine će ona da se angažuje.
U analizi se konstatuje i da je nastavljen negativan trend pritisaka i pretnji nezavisnim novinarima i aktivistima.
Ceo izveštaj možete pročitati
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 13
Nimbus
Krle
Gavrilo
Takođe, svaku ženu bi trebalo da vređa upotreba termina koje ima nastavak -ološkinja, kao i bespotrebno dodavanje nastavaka na zvanja ili zanimanja koja u sebi već imaju nastavak koji označava imenicu ženskog roda. Dešava se često, a mnogi ni ne znaju da sve imenice koje se završavaju na -a su gramatički ženskog roda, pa je tako reč vojvoda zapravo imenica ženskog roda i niko ne siluje veštački da se koristi vojvod, vojvodin i izmišlja druge papazjanije.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar