U intervjuu za Juropijen vestern Balkan (EWB) na pitanje da li tako ocenjeno stanje demokratije u Srbiji znači da je zemlja dalje od članstva u EU, Grošelj je rekao: "Nažalost, da".
On je rekao da je istina da mnogi u EU gledaju na Srbiju kroz "vrlo usku geopolitičku perspektivu", koja uključuje pitanje Kosova i rivalstvo velikih sila sa Rusijom i Kinom i da su "voljni da naprave kompromis kada je reč o demokratskim standardima".
"Međutim, zbog iskustva sa Kovid-19 i nazadovanjem demokratije u nekim državama članicama EU, kao što su Poljska i Mađarska, pitanje demokratije, vladavine prava, ljudskih prava i drugih osnovnih prava na kojima se EU zasniva, postaju kamen temeljac politika EU", istakao je Gošelj.
Upitan o izborima i bojkotu opozicije, Grošelj je rekao da je na vladajućoj političkoj eliti da obezbedi uslove u kojima neće biti sumnje u legitimitet izbora.
"Ukoliko ne bude garancije za slobodnu i poštenu izbornu kampanju, legitimitet ovih izbora će se neminovno dovoditi u pitanje. Posebno u svetlu svih obaveza koje je Srbija preuzela pred evropskim institucijama", istakao je Grošelj.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
Ognjen
Kasper
Cattanicorrado
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar