Nakon više od dva i po meseca pružanja pomoći Srbiji u borbi protiv virusa korona, kineski stručnjaci odlaze iz Srbije.
Zamenik načelnika Odeljenja za infektivne bolesti Lin Binlang rekao je za RTS da je najvažnije razumeti da opasnost i dalje preti, da je epidemija ozbiljna i da je virus tu.
"Zbog toga što je došlo do popuštanja mera, bukvalno su se svi opustili, svima je oslabila pažnja, uključujući i stručne timove za borbu protiv virusa. Za kontrolu epidemije moramo da zadržimo bistru glavu, i budemo i dalje oprezni. Naš savet jeste i da tamo gde se beleži povećanje možda treba pooštriti mere, vratiti određene mere", kaže Binliang.
Zamenik direktora Instituta za prevenciju i kontrolu zaraznih bolesti Peng Zićan je ukazao da najstrože mere prevencije moraju da važe u zatvorenim prostorima i u ustanovama sa osetljivom populacijom, tamo gde je mnogo ljudi na jednom mestu.
"Studentski domovi, domovi za stare, bolnice, preduzeća, sve mora da bude pod kontrolom. I dalje je posebno važno da u takvim objektima ne dođe do širenja virusa. Svaku osobu treba proveriti, i kada se boravi u zatvorenom, ako nema distance - maske bi takođe morale da budu obavezne", zaključio je on.
Kineski stručnjaci stigli su 21. marta prvim avionom iz Kine koji je u Srbiju dopremio i neophodnu opremu i zaštitni materijal za borbu protiv virusa korona. Planirano je da ostanu dve nedelje, a ostali su dva i po meseca. Obišli su Srbiju od severa do juga u želji da na najbolji način sagledaju situaciju i pomognu u borbi protiv virusa.
Komentari 42
Berić
Boća
/
kazi da se salis kada spominjes rad i radnike u socijalnom.
pa tamo jos uvek nose reklu preko ramena.
oni ne nose dzakove niti se bave sportovima da bi im maska ometala disanje
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar