Uhapšeni kladioničari prali novac od droge
Naime, novac od prodaje narkotika jednog narko-bosa ulagan je u igre na sreću i zatim je opran preko kladioničara, čime su se vlasnici kockarnica bogatili, a trgovci drogom dobijali "čist" novac.
Istraga o tome je tek pokrenuta i određena saznanja postoje, a detalje o velikom bogatstvu vlasnika kladionica utvrdiće i finansijski deo istražnih radnji, saznaje Blic u vrhu srpske policije. U jučerašnju akciju, koju je vodila Služba za borbu protiv organizovanog kriminala, odmah je posle hapšenja uključena i Uprava za sprečavanje pranja novca, koja je blokirala račune svih kladionica koje su se našle na udaru policije.
Uhapšeno je četvoro službenika Uprave za igre na sreću Ministarstva finansija: Darko Puača, Njegoš Dželetović, Nikola Komatina i Dušica Malović Kljajić. Interesantno je da su svi četvoro radili na poslovima kontrole i nadzora, s još jednom koleginicom, za koju je posle saslušanja utvrđeno da nije bila umešana u zloupotrebe. Uhapšeni službenici sumnjiče se za zloupotrebu, odnosno korupciju u državnim institucijama.
Na udaru istrage našli su se i vlasnik kladionice "Koloseum" Boža Tepavčević, vlasnik kladionice "Feniks" Goran Vasilić, vlasnik kladionice "Balkan bet" Željko Dorontić, suvlasnik "Sokera" Vladimir Radojičić, radnica preduzeća "Eurolend-M" Mirjana Marinković, vlasnik "Maks beta" Saša Mirčeta, vlasnik kladionice "Dupla šansa bet" Goran Janković, vlasnik "Duple šanse" Vasa Babić, vlasnik i regionalni menadžer niškog preduzeća "Aspekt" Zoran Stojanović i Ristić Dalibor iz Požarevca, kao i priređivač i prodavac aparata za posebne igre na sreću Žarko Dujanović.
Komentari 3
george
Pranje para od prodaje droge se rade i preko naših javnih preduzeća ali inspekcija nesme da uđe ni u jedno
Georg
lukans
"Dupla sansa" je u NS odma pored osnovne skole!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar