Za održani fudbalski derbi kazala je da nije bio skup visokog rizika, jer je održan na otvorenom.
"Mi stalno ponavljamo da ove mere koje zvuče banalno, a to je distanca, maske i pranje ruku, spasavaju živote, i da treba da se ugledamo na najstarije koji u ukupnoj strukturi gotovo i ne oboljevaju", rekla je Kisić Tepavčević u Dnevniku RTS.
Ona je dodala da među studentima ima oko 20 obolelih sa asimptomatskom ili blažom kliničkom slikom, ali da i među njima ima hroniničnih bolesnika, pa je oprez neophdan.
Prema njenim rečima, bilo kakva manifestacija na kojoj je više ljudi predstavlja rizik, ali je nedavni fudbalski derbi bio na otvorenom gde je mogućnost zaraze manja, pa se u odnosu na broj prisutnih i obolelih, ne smatra da je to bio skup velikog rizika.
Kisić Tepavčević je istakla da kapaciteti infektivnih klinika odgovaraju trenutnim potrebama, kao i da sve Ginekološko akušerske klinike imaju izolacione jedinice predviđene za smeštaj obolelih trudnica.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 59
Covek
Više ne znate kada šta pricate jer stalno lažete a laži je teško pamtiti,nrzo istrče i brzo se zaboravi šta ste slagali...ali navikli smo....
free
Blajh
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar