Nakon stopirane odluke o izbacivanju studenta iz domova potrebno je što pre doneti odluku o usvajanju navedenih zahteva, kako bi se studenti mogli u vremenima neizvesnosti makar bez bojaznosti o domu i rokovima posvestiti spremanju ispita.
Pandemija virusa COVID – 19 ima veliki uticaj na položaj studenata u Srbiji ali i kvalitet studija, posebno imajući u vidu otežano održavanje letnjeg semestra, te se taj položaj ne sme dodatno otežavati popunim zanemarivanje studenstkih interesa, navodi se u saopštenju.
"Potpuno smo svesni da u navedenim trenutcima kada se pandemija širi, protesti jesu poslednje sredstvo. Međutim, u slučaju neusvajanja studentskih zahteva i novih protesta, preko online peticije pozvaćemo svih 6.000 potpisnika peticije da se pridruže građanima. Jedina gora opcija od protesta je neusvajanje zahteva studenata i ukidanje prava na obrazovanje. Solidarnost nas je sve okupila u ovakvim trenucima, a solidarnost će nam pomoći i da zajedno istrajemo u svojim zahtevima", ističe se u saopštenju Inicijative "Zaštitimo studente".
Studenti traže korišćenje domova tokom leta, te da se onima u izolaciji odobri dodatni ispitni rok, ali i da se ukine školarina za samofinansirajuće studente za sledeću godinu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
Liki
Ali ,posto pripadate ovom narodu (uglavno), posto se i skolujete na teret ovog naroda,trebalo bi da imate u predvid da se borite za dobrobit i da podrzite isti taj narod..
PoP
Mogli su spremiti makar po jedan ispit dok su bili kući.
Takođe, svedok sam da se većina njih nakon ukidanja vanrednog stanja prvo uputila u klubove i kafiće, a za fax, ima vremena.
E sad, cvrc.
Nina
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar