Predsedniku Srbije Aleksandu Vučiću draže je da veruje da iza masovnih demonstracija stoje strane sile, nego da prizna da su one izraz nezadovoljstva njegovom vlašću i zato širi teorije zavere, što je naučio od svog mentora Slobodana Miloševića, navodi u komentaru DW.
Nakon što je zabeležio ubedljivu pobedu na "izborima" koje je bojkotovala opozicija i sada kontroliše dve trećine mandata u parlamentu, "Vučić nema objašnjenje za to kako 'strani agenti' mogu da kontrolišu desetine hiljada ljudi širom Srbije. Niti navodi ikakva imena. Naprosto širi iste teorije zavere koje sežu još u vreme vladajuće jugoslovenske komunističke partije", piše DW.
To je, kako se navodi u komentaru, "naučio od svog mentora, bivšeg predsednika Slobodana Miloševića, koji je takođe mutirao od komuniste u nacionalistu". "Vučić takođe tvrdi da je demokratski vladar i usvojio je metode svog mentora za opstanak na vlasti gušenje opozicije, preuzimanje medija i držanje pravosuđa pod kontrolom", navodi se.
U komentaru se navodi da je i na demostracije odgovorio šaljući svoje jurišnike, uniformisane ili provokatore u civilu, koji se, suprotno onome što Vučić tvrdi, nisu suzdržavali već su tukli i muškarce i žene oborene na tlo, pa i decu. "Domaće snage bezbednosti već odavno su sramota države Srbije", smatra DW.
"Srbija nije demokratija. I dok to ne postane, ne treba da bude smatrana potencijalnom članicom Evropske unije. EU ima dovoljno problema sa autokratskim liderima u svojim redovima", ocenio je komentaror DW.
DW konstatuje i da je nemačka kancelarka Angela Merkel predugo podržavala Vučića i da bi on mogao da baci senku na njen uspešni kancelarski mandat.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 18
Tesa
slađa
Vilenjak
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar