Neizvesan Zakon o narodnim poslanicima

Skupština Srbije dočekuje sutrašnje glasanje o zakonu o narodnim poslanicima bez jasne ideje ko će za zakon glasati i kako će na kraju izgledati taj zakon.

Skupština Srbije dočekuje sutrašnje glasanje o zakonu o narodnim poslanicima bez jasne ideje ko će za zakon glasati i kako će na kraju izgledati taj zakon.

U Skupštini Srbije privodi se kraju rasprava o Zakonu o izboru narodnih poslanika, čije su izmene bile jedan od uslova koje je Evropska unija postavila Srbiji.

Očekivalo se da će najveći problem za usvajanje izmena biti ukidanje blanko ostavki. Međutim, ispostavilo se da su veći problem bila neka druga pitanja.

Još jedan krug konsultacija vladajuća većina zakazala je za ujutru.

PUPS uslovljava podršku zakonu usvajanjem amandmana kojim se precizira da poslanika jedne stranke, članice koalicije, u slučaju prestanka mandata menja poslanik iz iste stranke. Budući da su ih kolege iz vlasti već jednom dobile, sada predložu isti, malo preformulisan, amadman.

U vladajućoj koaliciji nisu potvrdili da će prihvatiti ideju penzionera, koju su koliko juče odbili, i kažu da još ima vremena za razmišljanje.

Manje stranke koje su prinuđene da prave koalicije, poput SDP-a, LSV-a ili SPO-a, podržavaju PUPS .
Penzioneri su uvereni će amandman biti prihvaćen, jer veruju da bez njih ne može da se usvoji zakon.
Iako su ranije liberali najavili podršku, za njih je neprihvatljivo što se odustalo od ideja da na izbornoj listi svakom trećem mestu bude žena.

Međutim, kako je tekla rasprava, većinsko raspoloženje u parlamentu bilo je da se ipak usvoji amadman koji će omogućiti veću zastupljenost žena.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija