VIDEO: Rampa podignuta dok voz prolazi, u Železnicama tvrde da su uzrok kvara nedavne poplave

Građani i dalje beleže kvarove na pružnim rampama u Srbiji.
Još jedan slučaj nebezbednog pružnog prelaza na pruzi Niš - Sofija viđen je u petak, 31. jula. Na snimku koji su građani dostavili Južnim vestima vidi se da je rampa podignuta i da voz prolazi, a kako kažu u preduzeću Infrastrukture železnice Srbije, taj problem postoji već više od nedelju dana.
 
Uređaj putnog prelaza u naselju Suvi Do ne radi od 24. jula, jer je zbog velikih padavina voda dospela u kablove na deonici pruge između naselja Suvi Do i salona automobila.
 
 
"Najbitnije je da i pored kvara na uređaju putnog prelaza bezbednost železničkog saobraćaja na ovom delu pruge nije ugrožena", kažu za Južne vesti u Infrastrukturama.
 
U tom preduzeću kažu da su o kvaru na ovom putnom prelazu svi obavešteni, uključujući i upravljača puta. Dodaju da ne postoji mogućnost da se dogodi nezgoda ili nesreća jer se voz zaustavi kada dođe do tog prelaza.
 
"U takvoj situaciji, železničko osoblje postupa u skladu sa pravilnicima i propisima. To znači da se vozovi zaustavljaju pre putnog prelaza i nakon zvučnog upozorenja vožnju preko putnog prelaza nastavljaju tek kada se uvere da nema nikoga na pruzi i da mogu da nastave dalje ne ugrožavajući učesnike u saobraćaju, tako da ne postoji mogućnost da se dogodi nesreća", objašnjavaju u železničkom preduzeću.
 
Ipak, iako se za kvar zna više od nedelju dana, on još nije saniran, a ne zna se tačno ni kada će. Pokušali su problem da reše sušenjem kablova, ali to nije uspelo, jer je na pojedinim mestima potrebna i njihova popravka. Tu je nastao i dodatni problem, dodaju u Infrastrukturi.
 
Popravku otežava činjenica što je deo trase kablova na kome treba da se radi na ograđenom zemljištu drugog vlasnika, a ne na železničkom zemljištu.
 
"Trenutno se vode razgovori da se stručnim službama Infrastrukture železnice Srbije odobre radovi na tuđem, ograđenom prostoru", kažu u preduzeću.
 
Ukoliko to ne bude bilo moguće, kako objašnjavaju u ovom preduzeću, biće neophodno da stručne službe polože nove kablove u dužini od oko 250 metara, na trasi na kojoj postoji i ulica.
 
Južne vesti podsećaju da se, prema statistici Agencije za bezbednost saobraćaja, od 2015. do 2019. godine u Srbiji desilo 525 saobraćajnih nesreća i nezgoda na pružnim prelazima, poginule su 32 osobe, dok je 285 povređeno.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Promočivi kabl

    03.08.2020 10:06
    @ Mery
    kažite bogu hvala što makar "trube" na vozovima rade i osluškujte ih svaki put kada ste ispred nekog prelaza koji ima uređaj prelaza, ali mu ni vizuelna, ni zvučna signalizacija, kao ni motke, ne rade. Ili kada prelaz nema ništa od toga, a nije ni "divlji" prelaz. Jer, kada "trube" ispred prelaza ne bi trubile, ili ako pored milećeg voza ne bi išao niko od osoblja voza, pakao bi bio sasvim izvestan.
  • smrdija

    03.08.2020 02:28
    Bilo bi cudno da je drugacije.
  • :/

    02.08.2020 23:56
    -
    Realno gledano, kada ne radi rampa na pruznom prelazu je kao kada ne radi semafor na raskrsnici.
    Znakovi se moraju znati i postovati, jer tehnika uvek moze da zakaze.
    Ne umanjujem odgovornost zeleznica i drzave, ali je cinjenica da ljudi jako slabo postuju saobracajne propise.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ko je Đuro Macut: Biografija budućeg premijera

Prof. dr Đuro Macut je srpski endokrinolog, akademik i kliničar, rođen u Beogradu, diplomirao je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je kasnije i magistrirao, a potom i doktorirao.