Aleksandar Vučić je rekao u intervju RTS-u da Srbija u SAD nikada nije imala podršku i da su ta vrata uvek bila zatvorena.
"Tri puta sam se sastao sa potpredsednicima SAD, ali Bela kuća nikada suštinski nije bila otvorena za Srbe - do ovog trenutka", istakao je Vučić
Podseća da je Bela kuća je bila rezervisana za Albance i druge koji su protiv Srba u poslednjih 30 godina, ali smatra da su SAD otškrinule ta vrata.
"Naravno da ne mislim da to nije povezano sa drugim pitanjima koje su za njih važna. Svejedno, prema Srbiji je ukazano poštovanje", naveo je predsednik.
Istakao je da je Srbija učinila sve da sačuva mir, a da ne izgubi ništa.
Vučić je rekao i da je danas imao "odličan razgovor" sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom i da se, posle nesmotrenog posta portparolke ruskog ministarstva spoljnih poslova Marije Zaharove, pokazalo se veliko poštovanje prema Srbiji i "meni lično" i usledilo je njegovo izvinjenje.
Putin mi se nikada ni zašta nije izvinjavao, ni Sergej Lavrov, a za ovo su to obojica učinili, a da ja ništa nisam pomenuo, to mi je usputni, nevažni incident, rekao je Vučić za RTS.
Između ostalog, jedan od najmoćnijih ljudi sveta rekao je da iza toga ne stoji ruska država, niti on lično, rekao je Vučić, naglasivši da je polje saradnje i razumevanj Srbije i Rusije veliko.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 17
Zaza
Bobo
Ruski čaj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar