On je, gostujući na TV Prva, podsetio da trenutno važi preporuka da građani koji se vrate u zemlju budu u samoizolaciji 14 dana, obzirom da prilikom ulaska u Srbiju obično ne mogu da imaju validan PCR test koji nije stariji od 48 sati.
"Mi trenutno imamo niz drugih ograničenja, poput upozorenja koje izdajemo - da se ne putuje, da budu u samoizolaciji... Obavezno testiranje svih koji se vrate bi podrazumevalo naglo zagušenja laboratorija", ocenio je Kon.
Dodao je da Krizni štab već četvrtu nedelju upozorava na rizik od zaražavanja građana-povratnika sa letovanja, a da je on predložio deset dana samoizolacije za decu koja se vraćaju iz inostranstva, kako bi smanjili rizik od zaražavanja vršnjaka u školama.
"Trenutno u Beogradu ima 12 zaraženih učenika, a 17 u celoj Srbiji", rekao je Kon.
Naveo je i da će predložiti prelazak na isključivo onlajn predavanja u slučaju da se epidemiološka situacija u obrazovnim ustanovama pogorša.
"Za sada nije određeno koliko dece treba da se zarazi da bi se pojedinačna škola zatvorila, za sada je sve u redu", kazao je Kon.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 9
Zastita
Jovan
Ns
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar