Za suđenje Miri Marković nema sudnice
Početak suđenja u odsustvu bivšoj predsednici JUL-a Miri Marković i nekadašnjim funkcionerima te stranke i SPS-a zbog nelegalnog prisvajanja stanova Vlade Srbije po peti put je odložen u Višem sudu u Beogradu za 30. septembar, jer ovog puta sud nije obezbedio adekvatnu sudnicu.
Naime, zbog velikog broja optuženih - njih devet i još toliko njihovih branilaca koji su jedva uspeli da uđu u malu sudnicu sa desetak sedišta, suđenje je moralo da se odloži. Prema rečima sudije Dragomira Gerasimovića, iako je na vreme zatražio da mu se obezbedi jedna od većih sudnica sa dovoljno mesta za sve, sud nije uspeo da udovolji toj molbi, a suđenje ne može da se održi dok pola optuženih i njihovi advokati stoje. Prethodnih puta, suđenje je odlagano zbog izostanka takođe optuženog nekadašnjeg upravnika Savezne uprave carina Mihalja Kertesa, koji je istovremeno imao suđenja pred Specijalnim sudom u Beogradu, ali je danas ipak bio priveden iz zatvora u Požarevcu gde služi višegodišnju kaznu zatvora.
Mira Marković u Rusiji uživa status političke izbeglice i ne može da bude uhapšena po poternici srpskog Interpola koja je raspisana za njom po naredbi nekadašnjeg Okružnog suda i još je na snazi. Markovićevoj će se suditi za zloupotrebu službenog položaja zato što je od 1. septembra do 13. oktobra. 2000. godine, koristeći svoj tadašnji društveni položaj kao predsednica Jugoslovenske levice, uticala da se Iloni Pešić nelegalno dodeli stan. Pešićeva je zapravo bila dadilja njenom unuku.
Protiv Markovićeve se u Specijalnom sudu u Beogradu vodi istraga zbog sumnje da je, zajedno sa takođe odbeglim sinom Markom Miloševićem, organizovala šverc duvana u Srbiju tokom devedesetih godina prošlog veka. Taj postupak je u prekidu pošto su u bekstvu, a biće nastavljen kada budu uhapšeni.
Komentari 2
janko
TT
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar