Kako je saopštio UNS, članovi Saveta bi u ponedeljak, 2. novembra, uz prisustvo novinara, trebalo da se izjasne o nacrtu koji predviđa da vreme za rijalitije bude od 23 uveče do šest sati ujutru.
Novinari su pred prošlu sednicu REM-a bili obavešteni da će im biti uskraćeno da budu na njoj, ali je članica Saveta REM-a Višnja Aranđelović insistirala da novinari prisustvuju jer je reč o važnom pitanju za javnost. Zbog poštovanja epidemioloških mera sednica je ipak odložena, a u ponedeljak će ista tačka biti na dnevnom redu.
Ukoliko nacrt pravilnika u ponedeljak usvoje članovi REM-a, on će biti prosleđen na mišljenje Ministarstvu kulture i informisanja, a sledi javna rasprava posle koje REM donosi krajnju odluku. Vremensko ograničenje odnosi se na rijaliti programe koji uključuju učesnike koji se u zatvorenom prostoru, uz nadzor kamera, vremenski ograničeno takmiče za nagradu, poput "Zadruge" na Pinku ili "Parova" na TV Hepi.
Da prikazivanje rijaliti programa prisilnog okruženja ima štetan uticaj na maloletnike, ali i čitavo društvo, zaključili su članovi Saveta REM-a još kad su 21. septembra jednoglasno doneli odluku da se izradi nacrt obavezujućeg pravilnika. UNS je podsetio da je uoči same rasprave o rijalitijima, Kristijan Golubović izgovorio pretnje smrću na televiziji sa nacionalnom pokrivenošću.
UNS navodi da noćni termin za rijaliti programe nije nepoznanica za zemlje u regionu, navodeći primer da se u Bosni i Hercegovini emituju posle ponoći, u Crnoj Gori od 23 sata, dok u Hrvatskoj rijaliti programi nisu regulisani.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Detelinarac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar