Sahranjena žena ubijena u Dečijem selu
On se, najčešće, traži u mogućim pukotinama u dečakovoj ličnosti iz perioda pre dolaska u Sremsku Kamenicu, gde je, iz Platičeva kod Rume, zajedno sa braćom Spomenkom (19) i Slobodanom (21), stigao 2001. godine. - Otac im je umro sredinom devedesetih, da bi im se majka kasnije preudala. U izveštajima Centra za socijalni rad u Rumi, u kojem se, pre dolaska kod nas, s molbom za pomoć obratio Slobodan, piše da su bili izloženi teškom očuhovom maltretiranju - kaže zamenik direktora Dečijeg sela Vidoje Radulović. Osim toga što ih je tukao, očuh je dečake terao i da prose, a od njihovog dolaska u Dečije selo, majka, koja u drugom braku ima još troje dece, posetila ih je u svega tri-četiri navrata. Poslednji put je to učinila pre tri godine, od kada sa njom nemaju nikakav kontakt. Da li je najmlađi od njih, upravo zbog toga, povremeno i izgovorao rečenicu "Mrzim sve žene", kako se sada često pominje i koja bi mogla da bude uvod u definitivno pucanje njegove ličnosti zasada niko ne može da potvrdi.
Brat negira mržnju prema ženama
Stariji brat Slobodan kaže da ne zna zašto je njegov brat izvršio stravičan zločin. Slobodan je ispričao da je njegov brat bio pun života i negira da je ubio Svetlanu jer je mrzeo žene. - Saša je bio miran, nije bio konfliktan. Ja sam najstariji brat i ono što mogu da kažem jeste da Saša zaista nije bio problematično dete, da se lepo ophodio prema svima. On nikada nije ispoljavao agresivnost - kaže Slobodan.
- Mediji pišu da je to uradio jer je mrzeo žene zbog toga što nas je ostavila majka. Činjenica je da smo imali teško detinjstvo i da godinama živimo u domu. Priča o našoj majci je tragična priča naše porodice. Nije istina da nam majka nije dolazila u posetu i da je odbacila Sašu. Mi ipak ne bismo bili štićenici doma da smo imali pravu porodicu. Ovo je naša tragična porodična priča. Mi smo tu gde jesmo i odavno svesni toga jer nije bilo moguće da živimo u normalnoj porodici. U pitanju je strašna tragedija. I ne znam šta se desilo sa bratom, svi smo šokirani, strašna se stvar desila - navodi stariji brat za Press.
Apel medijima da izbegavaju senzacionalizam
Centar "Srce" je apelovao na medijske kuće i novinare da, u trci za informacijama, sačuvaju dostojanstvo žrtve, porodice maloletnika koji je u pritvoru i svih štićenika i zaposlenih u Dečijem selu. Korektno izveštavanje bez nagađanja i pretpostavki, otkrivanja ličnih detalja, istorija bolesti i stigmatizacije, jedini je način da deca koja su živela sa okrivljenim i osoblje koje je u strahu, izbegnu dodatne izvore patnje i bola. U ovom trenutku, njima je najmanje potrebno osuđivanje, obeležavanje i diskriminacija, a mediji su ti koji mogu da doprinesu sprečavanju tih pojava.
- Molimo sve medijske kuće u Srbiji da zaštite decu, zaposlene, porodicu žrtve i porodicu okrivljenog, time što će svoje priče zasnivati na istinitim i proverenim podacima. Apelujemo takođe da se izbegava prenošenje uznemirujućih detalja o načinu smrti žrtve, jer oni nanose bol i porodici i uznemirenoj publici. Novinari ne treba da zaborave da ovakvi traumatični događaji potresaju celu zajednicu i da ton njihovih izveštaja izaziva iste takve reakcije i kod dece koja žive u Dečijem selu, ali i kod svih građana Srbije - apeluje "Srce".
Komentari 6
Zamena teza
Baka
Lusi NS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar