Kako je navedeno na sajtu NAJU, Miletić je doktor ekonomskih nauka i univerzitetski profesor, a "u svojoj dugogodišnjoj karijeri bavio se istraživačkim i obrazovnim dužnostima u okviru Instituta za strategijske studije i razvoj, kao i obrazovanjem studenata, od osnovnih do doktorskih studija, na nekoliko privatnih i državnih Fakulteta".
Miletić se pominje i kao idejni tvorac i predsednik nevladine organizacije Centar za proučavanje globalizacije/Center for Globalization Studies (CGS). Jedan je od osnivača International Counter-Terrorism Academic Community (ICTAC), organizacije osnovane u Atini 2004. godine, kao i International Negotiation Teaching and Researching Asociation (INTRA), osnovane 2013. godine, takođe u Atini".
U saopštenju Akademije piše i da je Miletić objavio više od 60 naučnih radova i analiza o temama globalizacije, ekonomske politike i bezbednosti, a takođe je i član nevladine organizacije East West Bridge (EWB).
On je i koautor knjige, odnosno priručnika, "Liderstvo svetlošću – priručnik za lidere 21. veka", u izdanju Zavoda za udžbenika, Beograd, 2018.
Na njegovom profilu na sajtu Edukatori.com navodi se da je Miletić svoju akademsku karijeru započeo na Univerzitetu "Braća Karić" gde je još kao student od 1994. godine obavljao dužnost naučnog sekretara Centra za strategijska i politikološka istraživanja (CESPRIK), koji je tokom narednih godina prerastao u Institut za strategijske studije i razvoj. Navodi se i da je vanredni predavač ekonomije na Univerzitetu Union, međutim njegovog imena nema na spisku predavača.
Iako u brojnim biografijama Dejana S. Miletića koje se mogu naći na različitim sajtovima piše da je on jedan od vodećih eksperata u sferi socijetalnih aspekata globalizacije, međunarodne ekonomije, pregovaranja i terorizma, te da je objavio više desetina naučnih radova i analiza na te teme njegovo ime nepoznato je integrisanom sistemu SCIndeks. U ovoj bazi naučnih radova ne može se naći nijedan rad na kom je Miletić autor ili koautor, a čak ni na sajtovima koji objavljuju njegovu biografiju ne pišu imena naučnih i istraživačkih radova Dejana S. Miletića.
Novinarka portala 021.rs pokušala je da stupi u kontakt sa profesorom Miletićem, kako bi je uputio na druga mesta na kojima su objavljeni njegovi radovi ili bar dao imena naučnih radova koje je moguće potražiti, međutim do objavljivanja ovog teksta odgovor nije stigao.
Prilikom stupanja na dužnost izjavio je da naredne godine počinju novi Programi obuka državnih službenika u jedinicama lokalne samouprave.
"Nastavljamo dobre prakse, pa ćemo dodatne napore uložiti u unapređenje naše LMS onlajn platforme za učenje, koja nam je u ovom turbulentnom periodu epidemije omogućila da edukacija službenika nikada ne prestane, jer ljudi su naš najvažniji resurs. U narednoj godini Akademija će nastaviti da pomera granice i unapređuje javnu upravu, reformiše sistem i doprinosi svojim delovanjem višem cilju modernizacije i digitalizacije Republike Srbije", naveo je Miletić.
Dejana Miletića često su mogli da vide gledaoci pojedinih prorežimskih televizija kako komentariše trenutna zbivanja u politici i društvu, a jedno takvo gostovanje desilo se i na televiziji "Happy" u jutarnjem programu, 22. novembra, kada je, između ostalog, izneo tezu da žene nisu sklone političkom razmišljanju.
"Izazov je imati političkog novinara, posebno za ženu. Ja moram priznati da žene nisu bliske političkom razmišljanju i prosto ova drama koju mi prolazimo nije bliska ženama. One gledaju da pobegnu. One gledaju da nađu utočište u porodici, u ljubavi, a ne u dramatici jednog društvenog kretanja", zaključio je tad Miletić.
Nacionalna akademija za javnu upravu je centralna institucija sistema stručnog usavršavanja u javnoj upravi Republike Srbije, sa statusom javno priznatog organizatora aktivnosti neformalnog obrazovanja odraslih.
Osnovana je Zakonom o Nacionalnoj akademiji za javnu upravu, a sa radom je počela januara 2018. godine.
Nadzor nad radom Nacionalne akademije za javnu upravu vrši Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave.
Od svog osnivanja pa do danas sprovedeno je 754 obuke koje je pohađalo 18.515 službenika. Prema podacima Agencije za borbu protiv korupcije, plata na poziciji direktora ove institucije iznosi oko 170.000 dinara.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 22
pelivan
Goran
Privatnik
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar