Navedeno je da će SDP Srbije o ovom incidentu obavestiti sve relevantne medjunarodne organizacije, a posebno one koje se bave zaštitom ljudskih prava.
"Pitamo se o kakvom slobodnom protoku ljudi, roba i kapitala i zajedničkom tržištu, CEFTi ili ‘mini Šengenu’, možemo govoriti, ako se ne dozvoljava ni odlazak na obeležavnje godišnjice nečije smrti", saopštio je SDP.
Ljajić je na Jarinju zadržan više od dva sata, jer mu je najpre rečeno da se prema podacima iz baze KPS vodi kao ministar u Vladi Srbije i da mu je zbog toga potrebna dozvola za prelazak administrativne linije, navedeno je u saopštenju.
Kada je Ljajić objasnio da nije član Vlade Srbije i da u Kosovsku Mitrovicu ide u svojstvu građanina na obeležavanje godišnjice ubistva Ivanovića, pripadnici KPS su rekli da sačeka par minuta, a tih par minuta je trajalo dva sata.
Posle toga, Lajić je zvanično obavešten da ne može da uđe na Kosovo, a kao razlog, nezvanično mu je rečeno da političarima i državnim zvaničnicima Republike Srbije nije dozvoljen ulaz zbog izborne kampanje na Kosovu, koja je u toku.
Više desetina građana Kosovske Mitrovice okupilo se jutros na mestu gde je pre tri godine ubijen Ivanović, kako bi mu odali počast i zapalili sveću. Pomen je održan i u Beogradu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
9
na bilo kom šalteru ovih serbskih vlasti
" da sačeka par minuta, a tih par minuta je trajalo dva sata."
Pa sad kad nije u vlasti koja nikako da reši slučaj ubistva
Ivanovića ,a mogla je za njegvog mandata da bar malo iskusi
kako je građanima bez pedigrea.
Djole
Milanče
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar