"Kriznom štabu nimalo nije lako, ponašamo se kao da nije krizna situacija. Trebalo bismo svi da imamo razumevanja za te ljude, a ne da činimo sami sebi medveđu uslugu napadajući ih", naveo je Uljarević za TV Pink i dodao da je rejting na početku krize zdravstvenim radnicima iznosio oko 70 odsto.
Prema istraživanjima Ipsosa, dodao je, 78 odsto građana i dan-danas brine da li će biti zaraženo, a na početku epidemije 90 ili 92 odsto njih podržavalo je mere države i 70 procenata podržavalo je uvođenje policijskog časa.
"Naravno, to se sve menjalo i neki procenti su padali, a imali smo dobru kampanju protiv Kriznog štaba. Uprkos tome, odnos prema zdravstvenim radnicima i Kriznom štabu i dalje je dobar. Najpre su u istraživanjima 'identitetska sidra', crkva, vojska, predsednik Republike a nakon toga poverenje Kriznom štabu", istakao je Uljarević.
On je ispričao da je i sam imao "susret" sa kovidom i da je dve nedelje proveo u Infektivnoj klinici, a pre toga i u bolnici Dragiša Mišović.
"Dugujem zahvalnost svim medicinarima. Rade posvećeno i nađu vremena da vam podignu moral kada vam je najneophodnije. Čudna je bolest u pitanju. Bilo bi dobro da ne budemo neodgovorni i da svako ponaosob doprinese da što pre izađemo iz ove teške situacije. Imajmo toleranciju jedni prema drugima i prema zdravstvenim radnicima", poručio je Uljarević.
Kada je reč o vakcinama i nabavci vakcina, Uljarević je kazao da je važno isticati koliko je posredi ne samo zdravstveno nego i geopolitičko pitanje.
"Vakcine imaju ekonomsku i geopolitičku dimenziju. Ljudi, na primer, brinu da li će se moći putovati sa primljenim kineskim vakcinama na Zapad. Ali, mislim da će biti jako teško bilo kome bilo šta zabraniti, već je 17 zemalja prihvatilo kinesku vakcinu, a među njima i jedan Brazil, Ukrajina, Turska...", zaključio je Uljarević.
Komentari 39
Novosađanka
Novosadanka
Nikola
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar