Tokom marta Republičkom geodetskom zavodu je dostavljeno 14.458 ugovora o prometu nepokretnosti, što je 23,9 odsto više nego u februaru, a čak 93,9 odsto više nego u martu prošle godine.
Gledano po regionima, broj ugovora o prometu nepokretnosti u Beogradu povećan je za 37,1 odsto, u Šumadiji i Zapadnoj Srbiji za 28,8, Južnoj i Istočnoj Srbiji za 23 i u Vojvodini za 21,6 odsto.
Kada su gradovi u pitanju, najveće povećanje prometa od 37,1 odsto bilo je u Beogradu, a slede Niš sa 34,2 i Novi Sad sa 20,4 odsto, dok je u Kragujevcu zabeleženo smanjenje prometa od 3,5 odsto.
Dominantan način plaćanja u martu ove godine bio je gotovinski, jer je tako realizovano 84 odsto prometa nekretnina. Količina novca na tržištu u martu je na nivou Srbije iznosila oko 567,1 milion evra, od čega 54,3 odsto otpada na Beograd.
U poređenju sa prethodnim mesecom, ukupan obim novčanih sredstava bio je veći za 38,6 odsto, a u odnosu na isti mesec prethodne godine za 91 odsto.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
mikele
https://katastar.rgz.gov.rs/RegistarCenaNepokretnosti/
Takođe ćete zapaziti razne cene po kvadratu, od 600e/m2 do 3000e/m2 po tri metode:
1.Kupiš skuplje, prijaviš manju svotu- pereš pare zbog oporezivanja apsolutnih prava.
2.Kupiš jeftinije,preprodaš skuplje,pa prijaviš jeftinije- pereš porez ekstraprofita-razlika zarade
3.Kupiš "nako", pa ko koga prevari- najčešći slučaj.
Slučaj br 3 "nako smo ga kupili,dobro smo prošli" je najčešći. U toj situaciji je izražen fenomen
klasične,domaće trgovine:
1.Onaj ko nudi pare- ne zna njihovu stvarnu vrednost
2.Onaj ko prodaje- umišlja vrednost i precenjuje
3.Srpska posla.- paralelni univerzum
69420
Nemojte samo reci "programeri", jer znam koliko zaradjujem i koliko nas ima.
Igam
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar