Savet REM ponovo bez kvoruma za izbor članova upravnih odbora RTS i RTV

Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) ni na današnjoj sednici nije izabrao članove upravnih odbora Radio-televizije Srbije (RTS) i Radio-televizije Vojvodine (RTV) jer nije imao kvorum za odlučivanje, prenelo je Udruženje novinara Srbije (UNS).
Savet REM ponovo bez kvoruma za izbor članova upravnih odbora RTS i RTV
Foto: Pixabay
Navodeći da dva člana Saveta nisu došla na sednicu, UNS je podsetio da je to drugi put da Savet REM odlaže izbor članova upravnih odbora RTS i RTV, koja se donosi dvotrećinskom većinom, jer i na prethodnoj sednici, 15. aprila, nije bilo kvoruma.
 
Nova sednica, po saznanjima UNS, zakazana je za 14. maj.
 
Savet REM-a trenutno ima sedam članova, jer je Slobodan Cvejić prošle godine podneo ostavku, a Zoran Simjanović je 12. aprila preminuo. Predloženi kandidati za novog člana REM-a, umesto Cvejića, su novinari Milorad Vukašinović i Goran Eror.
 
Mandat po šest članova upravnih odbora RTS i RTV je zvanično istekao. Oni su aprila 2016. godine stupili na dužnost, a Savet REM ih je imenovao na sednici u januaru iste godine.
 
Upravni odbor, kao organ upravljanja javnim medijskim servisom, ima devet članova, a mandat članova tog odbora je pet godina.
 
Šćepanu Praščeviću, Nenadu Jankoviću i Zoranu Panoviću mandat u UO RTS nije istekao, dok su Branko Bjelić, Branislav Popović i Jovan Adamov još uvek u UO RTV.
 
Rad tog organa je ipak zaustavljen dok Savet REM ne imenuje nove članove, preneo je UNS.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Poginuo pripadnik 63. padobranske brigade

Pripadnik 63. padobranske brigade Milan Stanković preminuo je večeras u vojnoj bolnici "Niš" od povreda zadobijenih danas tokom izvođenja padobranskog skoka na vojnom aerodromu u Nišu.