Krizni štab na današnjoj sednici nije doneo nove mere u borbi protiv korona virusa.
Foto: 021.rs
Epidemiolog Branislav Tiodorović je na konferenciji nakon sednice kazao da tek od 8. maja može da se razmišlja o tome da se postojeće mere ublažavaju postepeno.
"O popuštanju možemo da govorimo tek kada broj novozaraženih bude opao. Ako se bude spuštao ubrzano i ako sve mere budu poštovane, posle 8. maja ćemo razmišljati o tome da se one postepeno ublažavaju", kazao je Tiodorović.
Kako je objasnio, ako podaci budu dobri, posle tog datuma videće se i da li da se restoranima i kafićima dozvoli rad i u zatvorenim prostorima, uz maksimalno 50 odsto popunjenosti.
Tiodorović je rekao da je današnja sednica imala zadatak da oceni epidemiološku situaciju i apelovao na poštovanje mera tokom praznika.
"Želimo svi zajedno, verujem i narod i mi svi koji radimo da izbegnemo onaj scenario koji smo imali za Sretenje, situaciju koja nas je dovela do povećanja broja bolesnih. Izbegnimo taj scenario. Ako smo disciplinovani, iskoristimo lepo vreme, baš za vreme praznika, da se prošetamo sa porodicama, da proslavimo velike praznike, ali da poštujemo mere", naglasio je Tiodorović.
Apelovao je na ugostitelje da se vakcinišu, kako bi bili pripremljeni za ublažavanje mera i proširenje kapaciteta ugostiteljskih objekata koji mogu da prime goste.
Epidemiolog je rekao da nijedna vakcina protiv korona virusa ne štiti organizam apsolutno i da je neophodno da se građani čuvaju.
Kako je kazao, u narednom periodu Krizni štab će posebnu pažnju obraćati na vakcinaciju radno aktivnog stanovništva jer su trenutno najugroženiji, navodeći da je među osobama od 65 do 74 godina njih 60 odsto primilo obe doze vakcina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Ako za vreme praznika nešto treba zatvoriti, onda su to crkve, da ne bi opet bilo masovnog lizanja istih kašika, obzirom na to da su većina tih zaluđenika ujedno i protivnici vakcinacije kao i nošenja maski...
Gospodo ugostitelji, zatvorite kafiće i pokažite ovima da vas neće ucenjivati vakcinom. Ili radite ili ne radite.
A, gospoda koja nemaju gde da piju kafu neka se strpe.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Portparolka Regulatornog tela za elektronske medije (REM) Olivera Zekić izjavila je da studenti nisu nadležni da biraju članove tog tela ni da gase Radio-televiziju Srbije (RTS).
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić, izjavila je da je blokada Radio-televizije Srbije (RTS) "krivično delo za koje je propisana novčana kazna ili kazna zatvora".
Policija je zaustavila i isključila iz saobraćaja P.M. koji je na motoputu Valjevo-Lajkovac vozio motocikl brzinom od 202,2 kilometra na čas, na delu puta gde je ograničenje 80 kilometara na čas.
Uslovi za vožnju su dobri, a na putevima je veoma slab intezitet saobraćaja što je uobičajeno za Vaskrs, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Narodni poslanik SNS Vladimir Đukanović smatra da Pravni fakultet u bepgradu "treba zatvoriti" ukoliko je tačno da je studentski plenum izglasao da je "neophodno održati parlamentarne izbore u junu".
Nakon provladinih medija i saopštenja Juronjuz-a (Euronews) u kojem osuđuju blokadu RTS-a, a od kojeg se drugim saopštenjem ogradila grupa novinara te televizije, blokadu RTS osudio je list Politika.
Radnici Radio televizije Srbije (RTS) zatražili su, nakon održanog zbora, hitno raspisivanje konkursa za članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kaže da bi trebalo ispitati "sve okolnosti koje blokiranje njihovog funkcionisanja prate", navodeći da bi "pad RTS imao smisao državnog udara".
Doskorašnji predsednik Srpske akademije i umetnosti (SANU) Vladimir Kostić nazvao je danas "autokanibalizmom vlasti" njen odnos prema Univerzitetu i akademskoj zajednici.
Blokada zgrada RTS u Takovskoj i na Košutnjaku, koju studenti i građani sprovode već šesti dan, odraz je velikog nepoverenja u javni servis, kao i dugogodišnjeg neprofesionalnog i politički pristrasn
U Srbiji bi prinosi kajsije, breskve, trešnje, rane sorte višnje i šljive zbog poznih prolećnih mrazeva i niske temperature mogli biti manji od 30 do 90 odsto, a negde čak i do 100 procenata,
Kardinal Ladislav Nemet poručio je da je potrebno razgovarati, umesto da jedni druge proglašavamo neprijateljima, i pozvao sve da preispitaju svoje delovanje, misli i način govora.
Poglavar Srpske pravoslavne crkve patrijarh Porfirije pozvao je "sve aktere društvenog života da, radi dobra i napretka naroda, grade mir, međusobno poštovanje i dijalog".
Komentari 24
Nekons
Ana
niko
A, gospoda koja nemaju gde da piju kafu neka se strpe.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar