Zaštitnik građana kao nezavisni državni organ ima iskustva u vođenju postupaka kontrole zakonitosti i pravilnosti rada nadležnih organa u slučajevima kada dođe do saznanja da je u pitanju trgovina ljudima, kako po pritužbama građana, tako i po sopstvenoj inicijativi, rekla je Stojanović na sastanku Regionalne radne grupe predstavnika nacionalnih institucija koje se bave monitoringom i izveštavanjem u oblasti trgovine ljudima.
Stojanović je na onlajn sastanku podsetila da je revidiranim Akcionim planom za pregovaračko Poglavlje 23 predviđeno imenovanje nacionalnog izvestioca za trgovinu ljudima u instituciji Zaštitnika građana.
Sastanak Regionalne radne grupe, koju čine predstavnici nacionalnih institucija iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Severne Makedonije, Albanije i Srbije, održan je u okviru regionalnog projekta „BAN 3 – Balkans Act Now“ koji sprovodi organizacija Astra.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar