Folk pevačica Svetlana Ražnatović i njena sestra Lidija Ocokoljić uplatile su 500.000 evra u dinarskoj protivvrednosti u budžet Republike Srbije, od ukupno milion i po evra koliko su dužne da uplate, izjavila je portparolka Višeg suda Dušica Ristić.
Folk pevačica Svetlana Ražnatović i njena sestra Lidija Ocokoljić uplatile su 500.000 evra u dinarskoj protivvrednosti u budžet Republike Srbije, od ukupno milion i po evra koliko su dužne da uplate, izjavila je portparolka Višeg suda Dušica Ristić. Sestrama je presudom tog suda krajem maja osim kazne kućnog zatvora koju su počele da služe 23. juna, naloženo da u budžet Srbije uplate milion i po evra na ime oduzete imovinske koristi, a ne kao kaznu, ukazala je Ristić.
Taj iznos je podeljen u tri rate, od po 500.000 evra, a sud je dobio dokaz o uplati prve rate, dodala je portparolka. Drugu ratu one moraju da plate u roku od šest meseci od pravosnažnosti presude, odnosno do 30. decembra, a treću u roku od dve godine. Kao garancija da će treća rata biti uplaćena sud je upisao hipoteku na kuću Ražnatovićeve u Ljutice Bogdana.
"Iznos koji je dosuđen nije kazna, već vraćanje imovinske koristi koju su Svetlana Ražnatović i Lidija Ocokoljić prisvojile. FK Obilić nije istakao imovinski zahtev, pa novac vraćaju državi, jer niko ne može da zadrži ono što je nelegalno prisvojio" rekla je sudija Slađana Marković obrazlažući presudu prema kojoj sestre, pored odsluženja kazne kućnog zatvora, moraju državi da vrate novac.
Ražnatović i Ocokoljićeva kaznu kućnog zatvora služe u kući u Ljutice Bogdana, a tokom izvršenja neće moći da je napuštaju bez posebne dozvole suda. One su, u skladu sa sporazumom o priznanju krivice, oglašene krivim i osuđene na godinu, odnosno šest meseci kućnog zatvora i milion i po evra novčane kazne. Monitoring nad sestrama vrši poverenik kog će im postaviti Uprava, a njihovo kretanje, odnosno poštovanje zabrane napuštanja kuće u Ljutice Bogdana vrši se iz komandnog centra Uprave.
Prema sporazumu koji je zaključila sa tužilaštvom, Ražnatovićeva je priznala, u zamenu za godinu dana kućnog zatvora i milion i po evra novčane kazne, da je protivpravno prisvajala novac od transfera 10 fudbalera FK "Obilić" u inostrane klubove i bez dozvole držala 11 pištolja. Lidija Veličković Ocokoljić nagodila se sa tužilaštvom da prizna da je pomagala sestri u malverazacijma sa transferom fudbalera u zamenu za šest meseci kućnog zatvora. Kako je četiri meseca provela u pritvoru tokom akcije "sablja" 2003. godine, popularnoj pevačici ostalo je još osam meseci kazne koju će izdržavati u svojoj kući u Ljutice Bogdana, a njenoj sestri koja je takođe bila u pritvoru oko četiri i po meseca.
ne treba da se mi trošimo na progon beogradske žgadije ona je ionako u beogradu mi samo treba da zasučemo rukave i dignemo žicu duž save i dunava, pod uslovom da nataša ostane na onoj strani!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Tonino Picula kaže da je Srbija od EU za investicione projekte dobijala rekordna sredstva iako je njen napredak na putu ka članstvu u poslednjem izveštaju ocenjen ili kao limitiran ili ga nema.
Republički zavod za zaštitu spomenika kulture ocenjuje da je Vlada Srbije odlukom da zgrade Generalštaba izbriše iz registra kulturnih dobara grubo prekršila Zakon o kulturnom nasleđu.
Jedan od najznačajnijih domaćih kompozitora 20. i 21. veka akademik Dejan Despić preminuo je 16. novembra u Beogradu, u 95. godini, saopštila je Srpska akademija nauka i umetnosti.
Odbor za visoko obrazovanje SANU uputio je dopis Ministarstvu prosvete i Vladi Srbije u kom je pozvao da iz skupštinske procedure budu povučene predložene izmene zakona o visokom obrazovanju.
Stopa siromaštva na selima u Srbiji je dva puta veća nego u gradovima. Ako uzmemo u obzir da su žene u većem riziku od siromaštva, možemo zaključiti da su na selima one još u nepovoljnijem položaju.
U proceduru u Skupštini Srbije je ušao predlog izmena Krivičnog zakonika koji su potpisali poslanici sa liste "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane" uz predlog da se razmotri po hitnom postupku.
Mreža akademske solidarnosti i angažovanosti (MASA) je kritikovala Predlog izmene Zakona o visokom obrazovanju kojim se omogućava dolazak stranih fakulteta u Srbiju.
Predsednik Kazahstana Kasim Žomart Tokajev stiže danas posle podne u dvodnevnu zvaničnu posetu Srbiji gde će mu domaćin biti predsednik Aleksandar Vučić.
Saobraćaj u Srbiji mnogo je bezbedniji nego pre 30 ili 40 godina, ali naša zemlja i dalje jedna od evropskih zemalja u kojima se u saobraćaju najviše gine.
Beogradska policija uhapsila je S.B. (32) zbog sumnje da je ispred jedne pekare na Novom Beogradu, naneo teške povrede 88-godišnjem muškarcu, saopštio je MUP.
Građani okupljeni oko Inicijative "Odbranimo Jugu" danas su ispred hotela Jugoslavija pokušali da zaustave kamione koji su dolazili na gradilište, nakon čega je došla policija i legitimisala ih.
Konzervatorka Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture Estela Radonjić Živkov izjavila je da nije zadovoljena procedura da bi se zgradi Generalštaba oduzeo status kulturnog dobra.
Komentari 4
ns
Miki
Jazz
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar