Kako piše
Nova ekonomija, iznos bi ipak mogao da bude i veći, jer je Savet Komisije ocenjivao samo predlog ugovora pa se, kako se i sami ograđuju, on "potencijalno može razlikovati od konačnog teksta ugovora koji će biti potpisan, naročito u pogledu iznosa pomoći".
Za projekat digitalizacije u 2021. godini potrebno je ukupno 155 miliona evra. Deo troškova trebalo bi da porkije RTS i to iz novca koji će biti prikupljen po osnovu taksi, kao i ostalih marketinških i komercijalnih prihoda, dok će veći deo - 105 miliona dinara, finansirati Ministarstvo.
Uz pomoć projekta trebalo bi da se nastavi digitalizacija svih nosača slike i zvuka, kao i nabavka opreme za dalju nadogradnju sistema za digitalizaciju.
Plan aktivnosti uključuje kreiranje nove baze podataka koja treba da obuhvata televiziju, radio i PGP, kao i fototeku i kartoteku pretraživu preko interneta, te nastavak digitalne restauracije kultnih televizijskih serija i filmova uz istovremeno arhiviranje i novog programa koji se proizvodi, piše u rešenju Komisije.
Sredstva potrebna za digitalizaciju uključuju nabavku uređaja za ultrasonično čišćenje filmske trake sa pratećom opremom - 20 miliona, angažovanje stručnih saradnika iz oblasti digitalizacije i obrade digitalizovanih materijala - 40 miliona, nadogradnju i razvoj postojećih sistema za digitalizaciju 35 miliona, sistem za projekcionu salu u centru za digitalizaciju Sajam 15 miliona, nabavku opreme za digitalizaciju Radio Beograda - deset miliona.
Deo projekta digitalizacije za koji je data subvencija mora da bude sproveden do kraja 2021. godine.
Plan je da se u naredne dve decenije digitalizuje celokupni arhiv javnog servisa koji ima oko 200.000 sati programa nastalog za skoro 23 godine, a za to će biti potrebno ukupno 4,3 miliona evra ili oko 500,6 miliona dinara, objavljeno je u januaru 2018. godine.
Komentari 4
Dragan
Blender
g pen
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar