Članovi Glavnog odbora verifikovali su i sporazum o prijemu grupe građana "Sigurno napred - Saša Paunović" u Demokratsku stranku, kao i izmene Poslovnika o radu stranke.
Predsednik DS Zoran Lutovac izjavio je na današnjoj sednici "da su ključni partneri te stranke građani Srbije, svi iskreni opozicionari koji žele da menjaju Srbiju, kao i proevropske, socijaldemokratske stranke".
Lutovac je izjavio da su razgovori između vlasti i opozicije uz posredovanje predstavnika Evropskog parlamenta "jedini pravi razgovori o slobodnim i poštenim izborima".
Na sednici Glavnog odbora, Lutovac je kazao da, iako zvaničnici u Beogradu govore o dva paralelna dijaloga, on ističe da postoji jedini pravi dijalog o izbornim uslovima.
"Kroz odnos prema ovom dijalogu vidi se ključna podela na političkoj sceni Srbije danas. Na jednoj strani su oni koji Vučića i Dačića prihvataju kao medijatore i oni će izaći na izbore bez obzira na ishod dijaloga. Na drugoj strani smo mi, koji smatramo da Vučić i Dačić ne mogu biti medijatori", rekao je Lutovac.
On navodi da je "paralelni dijalog" osmišljen da "obesmisli suštinu pregovora" između vlasti i opozicije, kao i da se marginalizuje uloga Evropskog parlamenta. Kaže da ne očekuje da predstavnici Evropskog parlamenta zastupaju interese opozicije, već da zastupaju argumente, odnosno evropske vrednosti i standarde.
Podsetio je da je DS sa još pet proevropskih stranaka sačinila platformu za pregovore o slobodnim i poštenim izborima.
Lutovac je naveo da su zahtevi te platforme da se građanima obezbedi slobodno i tajno glasanje na izborima, da se spreči zloupotreba javnih resursa u političke svrhe, da se oslobode mediji kako bi građani mogli da budu potpuno, istinito i blagovremeno informisani, a politički akteri podjednako zastupljeni u izbornoj trci.
Komentari 5
Slobodan
/
Lazar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar