Đukanović: Srbija i dalje svojata Crnu Goru
Predsednik vladajuće crnogorske Demokratske partije socijalista Milo Đukanović ocenio je da "srpski velikodržavni nacionalisti i dalje svojataju Crnu Goru i negiraju crnogorski nacionalni, kulturni i verski identitet". Đukanović je optužio "crkvene, akademske, kulturne i druge elitne krugove javnosti Srbije" da "kontiunirano održavaju ideju velikodržavnog nacionalizma, kroz otvorenu demonstraciju ili neskrivenu koketeriju" s tom idejom.
Kako je ukazao, "kratka i u slučaju Crne Gore nepotpuna pauza" postojala je u doba srpskog premijera Zorana Đinđića i bila je "oročena, nažalost, njegovim prekratkim državničkim trajanjem". Prema rečima Đukanovića, Srbija Crnoj Gori šalje "kobajagi bratske preporuke tipa 'dobro, nezavisni ste , ali okanite se priče o nacionanom identitetu, o svojoj kulturi, jeziku, crkvi'". "Svi koji nas to savetuju, ne rade to iz bratskih pobuda nego ostavljaju šanse nekome da nas za 10 ili 20 godina opet pita: pa dobro, pošto smo u svemu isti, šta će nam dve srpske države, jedna pored druge", kazao je Đukanović.
Prema njegovim rečima, to bi bio "novi krug u prazno" i mogućnost da se pokuša likvidacija Crne Gore kao samostalne države, kao što se to dogodilo 1918. godine, kada je odlukama nelegalne Podgoričke skupštine pripojena ondašnjoj Srbiji. Đukanović je rekao da je deo opozicije u Crnoj Gori u čitavom proteklom dužem periodu, u angažovanju protiv nezavisnosti države, dobijao "svekoliku, uključujući i finansijsku, podršku Srbije".
Komentari 10
zato se Srbija grcevito drzi za Vojvodinu, kada je izgubi osta jadn Srbija gladna, bez struje...
kalac
T-Rex
Sloga i vera pobediti mora, bice opet srpska crna gora. Ima ova pesmica 100-200 godina i nije novokomponovana izmisljotina, vec istorijska cinjenica
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar