Kako piše Nova.rs, na čelu te komisije sada je ministar građevinarstva Tomislav Momirović, dok je ranije na njenom čelu bila Zorana Mihajlović, dok je bila ministarka građevinarstva.
Zamenica Momirovića biće Aleksandra Damnjanović, državna sekretarka u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture. Za članove su imenovani Jovan Vorkapić, direktor Republičke direkcije za imovinu, Vojislav Lazarević, pomoćnik ministra finansija, Saša Mogić, pomoćnik ministra državne uprave i lokalne samouprave, Branislav Pejčić, vršilac dužnosti pomoćnika ministra privrede, Jadranka Savić iz Ministarstva pravde i Predrag Deretić, viši savetnik za direktna ulaganja Razvojne agencije Srbije.
Ova komisija, inače, postoji od 2015. godine.
Komisija razmatra zahtev za davanje prethodne saglasnosti za otuđenje građevinskog zemljišta u javnoj svojini i elaborata o opravdanosti davanja odobrenja. O tome odlučuje i u slučaju kada se zemljište u javnoj svojini prodaje raspisivanjem javnog oglasa ali i u slučaju direktne, neposredne pogodbe.
Na kraju predlaže Vladi akt kojim se daje takozvana prethodna saglasnost za otuđenje.
U suštini, daje se zeleno svetlo da se, na primer, zemljište koje je u svojini države pokloni nekoj privatnoj firmi ili licu.
Ono što se napominje i što se navodi kao polazna osnova i za odluke koje donosi novoformirana Komisija jeste to da je ovakav ustupak moguć u slučaju da je reč o "projektima ekonomskog razvoja".
Inače, u obrazloženju odluke Vlada se poziva na postojeću Uredba o uslovima, načinu i postupku otuđenja ili davanja u zakup građevinskog zemljišta u javnoj svojini Republike Srbije kojom je predviđeno osnivanje Komisije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 21
Imre
Vesna
A
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar