Slična je situacija sa pomoćnicima u većini ministarstava.
Iz podataka koji su dostupni može se zaključiti da je prosečna zarada određena za državne sekretare od 103.000 do 116.000 dinara i za manje od desetak hiljada je ispod ministarske. Ali, kako i oni imaju naknade za rad u raznim telima i upravnim odborima, pojedini daleko premašuju zaradu svog "šefa", piše Danas.
Najviše je u tome napredovao jedan od četiri sekretara Ministarstva poljoprivrede koji je podneo podatke Agenciji, Atila Juhas. On sa raznim dopunskim primanjima iz državne kase dostiže 248.000 mesečno, čak za 50.000 dinara više od ministra poljoprivrede Branislava Nedimovića.
Takođe, od pet državnih sekretara u Ministarstvu prosvete samo dva su prijavila imovinu. Među njima je Zoran Kasalović, koji sa osnovnom platom od 103.000, naknadom za odvojeni život (55.000) i prihodom od ispitivanja kandidata u Ministarstvu državne uprave (44.000) za čitavih 80.000 premašuje primanja ministra u tom resoru.
U Ministarstvu privrede samo je Dragan Stevanović naveo da zarađuje osnovnu platu od 106.000 i još 54.000 za rad u Komisiji za privatno-javno partnerstvo, čime se gotovo izjednačio sa resornom ministarkom, piše Danas.
Praktično, gotovo četvrtina državnih sekretara iz državne kase dopunjuje svoje zarade, pa se kod njih prosečna plata uvećava i dostiže od 130.000 do 250.000 dinara. UBedljivo najmanje prima sekretar u Ministarstvu spoljnih poslova koji je prijavio zaradu od 85.000 dinara.
Opširnije u štampanom izdanju Danasa.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
Zamenik zamenika
Sladjana
posmatrac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar