To se odnosi na one koji su započeli studije po propisima koji su važili do 10. septembra 2005. godine.
Ministar prosvete Branko Ružić rekao je ranije, obrazlažući izmene Zakona o visokom obrazovanju, da se njima uređuju i pitanja koja se odnose na rad Nacionalnog akreditacionog tela.
Tim izmenama Zakona biće omogućuno da Srbija povrati punopravno članstvo u Evropskoj asocijaciji za obezbeđivanje kvaliteta u visokom obrazovanju (ENQA).
Poslanici su usvojili i Zakon o studentskom organizovanju kojim se omogućava stvaranje različitih studentskih organizacija koje će imati u nadležnosti usaglašavanje stavova i koordinisanje studentskih parlamenata i uticaj na upisnu i javne politike od značaja za studentsku zajednicu, kao i unapređenje njenog položaja.
Ružić je ranije rekao da su u okviru studentskih predstavničkih tela predviđene studentske konferencije i studentski parlamenti.
On je naveo da je predviđeno da postoje studentska konferencija univerziteta i studentska konferencija akademija strukovnih studija i visokih škola i da one predstavljaju najviši oblik studentskih predstavničkih tela i deluju na nacionalnom nivou.
"One će razmatrati pitanja od zajedničkog značaja za studente, birati i razrešavati studentske predstavnike u Nacionalnom savetu za visoko obrazovanje, predstavljati i zastupati interese studenata na međunarodnom nivou#, rekao je Ružić.
On je naveo da svaki studentski parlament mora da ima Poslovnik o radu i Pravilnik o izborima, a Zakonom je propisan i način izbora članova tog parlamenta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
Ana
Koliko po vama traju studije ako je dugo 5,6 godina?
Nisu svi ko A geniji da to zbudže za 4 godine i onda na drzavne jasle narednih 30 godina....
A zaista koji um treba da poverujeda pistoje ljudi koji godisnje izlaue na jedan ispit i tako 20 god....
Nina
Srednjoškolac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar