Beogradska, Južnobačka, Severnobačka, Nišavska i Južnobanatska oblast su ostvarile pozitivan migracioni saldo. U Sremskoj oblasti broj doseljenih lica je isti kao i broj odseljenih (migracioni saldo iznosi 0), dok je u ostalim oblastima migracioni saldo negativan.
Region Vojvodine u poslednjih pet godina negativnu vrednost migracionog salda imao je samo u 2016. godini.
U periodu 2016-2020. godine jedino je Beogradski region kontinuirano imao pozitivan migracioni saldo, koji je na godišnjem nivou iznosio prosečno oko 6.500 ljudi.
Negativan saldo u centralnoj Srbiji
Region Šumadije i Zapadne Srbije u periodu od 2016. do 2020. godine konstantno je imao veći broj odseljenih u odnosu na doseljena lica. Migracioni saldo je negativan i prosečno godišnje iznosi oko -3.900.
Region Južne i Istočne Srbije u periodu od 2016. do 2020. godine takođe je imao negativnu vrednost migracionog salda, koja prosečno godišnje iznosi oko -300.
Adresu najčešće menjaju izdržavana lica
Prosečna starost ljudi koji su promenili prebivalište je 34,7 godina. Sa stanovišta ekonomske aktivnosti, 60 odsto migranata su izdržavana lica, 32 odsto su aktivna lica, dok je udeo lica sa ličnim prihodom osam odsto, objavio je Republički zavod za statistiku.
Za muškarce koji su promenili prebivalište je starosni prosek 35,2 godine, a za žene 34,4 godine.
Najviše osoba se selilo iz jedne u drugu opštinu ili grad unutar iste oblasti (37,2 odsto), a najmanje iz jednog u drugo naselje u okviru iste opštine ili grada (25,7 odsto).
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
Ružica
Dado
Ejj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar